Okres przygotowawczy juniorów

• autor: Ozimek, 2011-03-21 11:00

Zespół juniorów zakończył okres przygotowań do rundy rewanżowej. Juniorzy będą starali się awansować do I ligi wojewódzkiej. W czasie okresu przygotowawczego nasz zespół rozegrał 3 turnieje halowe, 1 mecz na orliku oraz 5 sparingów.

Nasza drużyna mecze sparingowe może zaliczyć na plus. Chociaż stosunek nie jest na korzyść to jednak przyszło nam rywalizować z zespołami lepszymi od nas. GKS Katowice, Raków Cz-wa, MKS Gogolin, Oderka Opole czy Sparta Prudnik to zespoły na dzisiaj grające wyżej niż nasza Małapanew. Nie licząc dwóch pierwszych spotkań graliśmy też młodszym rocznikiem (głównie 1994)
TURNIEJE HALOWE
Juniorzy nieźle zaprezentowali się też na hali. W sumie zespół wystąpił w trzech turniejach, w tym dwa były organizowane tego samego dnia i trzeba było podzielić się na dwa zespoły rocznikowo. Juniorzy młodsi w turnieju o puchar prezesa naszego klubu zajęli 4 lokatę tuż za GKS-em Katowice, Rakowem Częstochowa i Rafako Racibórz. O tym ,że nie zagraliśmy w finale zadecydowały rzuty karne w  meczu z Rakowem. W tym samym czasie drużyna juniorów starszych zagrała w Zdzieszowicach gdzie zajęła 3 miejsce tuż za Stalą Brzeg i Oderką Opole. W trzecim turnieju w kategorii juniorów starszych o puchar prezesa naszego klubu nasi juniorzy zajęli drugie miejsce tuż za MKS-em Gogolin pokonując m.in. Pomologię Prószków.
TURNIEJ NA ORLIKU
W meczu rozgrywanym na orliku pokonaliśmy Unię Tułowice. Zawody miały charakter turnieju i zagrały po dwie drużyny z każdego klubu. We wszystkich pojedynkach z Unią górą byli nasi zawodnicy.
TRANSFERY
Zespół wzmocnił po półrocznym wypożyczeniu do Spóroka Kamil Milczarek. Po okresie wypożyczenia na stałe do Ozimka przeszli Piotr Pawleta, Łukasz Sząszor, Łukasz Dziwański i Krysian Pudelko z LZS-u Sławice. Na półrocznym wypożyczeniu pojawił się u nas z kolei junior Daniel Kokot z LZS-u Grodziec. Zespół seniorów wzmocnili juniorzy Oderki Opole PIotr Warzyc i Błażej Gajos, którzy w ważniejszych meczach zapewne wspomogą naszych juniorów. Po okresie kontuzji w zespole występuje już Rafał Cepil. Treningów nie podjął Łukasz Hutnik, Michał Karpiński i Karol Juraszek. Z zespołu odszedł na półroczne wypożyczenie Martin Wierszak do LZS-u Zębowice. Niejasna jest sytuacja Artur Pasieki, który ostatnio nie pojawia się na treningach. Z kolei Kamil Wodecki próbuje swoich sił w Oderce i jeśli tylko kluby dojdą do porozumienia przejdzie do klubu z Opola. W zespole będą również występować wyróżniający się trampkarze: Grajoszek, Pawłowski, Ciekalski, R.Włoch. B.Włoch.
SPARINGI
Po porażkach z GKS-em Katowice 0-2 i Rakowem Częstochowa 1-2 nasza drużyna pokonała w Czechach mistrza juniorów młodszych Spartę Prudnik 5-1. Kolejne spotkanie przegraliśmy z MKS-em Gogolin 2-1, a w ostatnią niedzielę pokonaliśmy Oderkę Opole złożoną z roczników '93-94 4-1. Wszystkie mecze poza spotkaniem z MKS-em Gogolin rozegraliśmy na sztucznych nawierzchniach (Katowice, Częstochowa, Jesennik i Opole).
STRZELCY BRAMEK W SPARINGACH
4 - Reimann
1 - Molendowski, Marzec, Włoch, MIlczarek, Katzy, Podgórny
STOSUNEK BRAMEK
PODSUMOWANIE
Nasz zespół średnio przepracował okres przygotowawczy. Nie licząc grupy zawodników, którzy bardzo solidnie podeszli do treningów była spora grupa, która obecna była od przypadku do przypadku. To wszystko sprawia iż w walce o awans łatwo nie będzie. Tym bardziej, ze wiosną będzie trudniej. Jak pokazują wyniki spotkań sparingowych groźny będzie zespół z Radawia, który zremisował m.in. z OKS Olesno 2-2. Motor Praszka wycofał seniorów i tym samym zawodnicy juniorzy, którzy grali w okręgówce będą grać teraz w II lidze juniorów. Oznacza to iż w tej rundzie podobnie jak lider z Wołczyna stawia na rozgrywki juniorskie i nie jednemu zabierze cenne punkty. Większość zespołów poważnie się wzmocniła, a to oznacza iż łatwiej nie będzie. Jak pokazała runda jesienna strata każdych punktów może być startą na miarę awansu, a do I ligi awansuje tylko jedna drużyna.

autor: Pudel7 2011-03-25 22:04:26

Profil Pudel7 w Futbolowo Wszystko ok tylko wodecki ;/ Zostań Kamil