Juniorzy starsi pojadą na turniej - ?

• autor: Ozimek, 2010-12-10 13:50

Na początku stycznia okaże się czy nasza drużyna zagra w XIII Turnieju Halowej Piłki Nożnej Juniorów o Puchar Przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego w Zdzieszowicach. Jak co roku zapowiada się wysoki poziom bowiem organizatorzy zaprosili najlepsze drużyny z województwa. Wśród zespołów juniorów starszych (rocznik 92-93) być może pojawi się nasza drużyna. Przypominamy iż tego samego dnia w opolskim Okrąglaku juniorzy młodsi (94 i 95) wezmą udział w turnieju o Puchar Prezesa KS Małapanew Ozimek. Początek turnieju w Zdzieszowicach o godz.9.00

Regulamin XIII Turnieju Halowej Piłki Nożnej Juniorów

o Puchar Przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność” Śląska Opolskiego

1.      Piłka.

Gra będzie prowadzona piłką posiadającą FIFA APPROVED.

2.      Zawodnicy.

Każda drużyna zobowiązana jest podać pisemne składy osobowe drużyn przed rozpoczęciem meczu ( 10 osób w sprawozdaniu) zgodne ze zgłoszeniem drużyny do rozgrywek.

W grze uczestniczy 5 zawodników, 4 w polu i bramkarz.

Mecz może rozpocząć się w składzie 4 osobowym. Jeżeli w wyniku kar – czerwonych kartek drużyna liczy mniej niż 3 zawodników (w tym bramkarz) mecz zostaje przerwany (zastosowanie ma pkt. 9.b.).

3.      Sędzia czasowy.

Obowiązkiem Sędziego czasowego jest kontrola czasu gry, kontrola czasu kar nałożonych na zawodników i wstrzymywanie czasu gry podczas dłuższych przerw w grze.

4.      Czas trwania gry.

Na zawody składają się dwie połowy po 12.5 min. bez przerwy ze zmianą stron.

5.      Rozpoczęcie i wznowienie gry.

Zawody rozpoczyna drużyna przegrywająca losowanie.

Bramkarz może zarówno wznawiając grę z rzutu od bramki jak i „z akcji” przerzucić ją za linię środkową boiska.

Wznawiając grę wrzutem z autu, jedynie nogą, należy nieruchomą piłkę umieścić poza linią boczną boiska i podać do zawodnika. Bezpośredni strzał na bramkę karany jest odebraniem prawa wznowienia gry i przekazanie jej drużynie przeciwnej.

Zmiana zawodnika następuje w strefie zmian. Może nastąpić wówczas, gdy zawodnik opuści boisko.

6.      Gra niedozwolona, niesportowe zachowanie.

Obowiązują kary:

-       upomnienie,

-       czasowa 2 minut (zawodnik może być ukarany dwukrotnie karą czasową 2 min. Następna kara to wykluczenie z gry),

-       czasowa 5 minut – równoznaczne wykluczeniu (czerwona kartka).

Zawodnik, który został wykluczony z gry (otrzymał czerwoną kartkę), nie może powrócić już do gry w danym meczu. Drużyna gra w osłabieniu. Druga czerwona kartka dla tego samego zawodnika, którą otrzymał w innym meczu powoduje jego wykluczenie z turnieju.

Zabrania się gry wślizgiem, celowego ataku ciałem w przeciwnika oraz przytrzymywania się bandy.

7.      Rzuty wolne.

Odległość, jaką powinien zachować zawodnik drużyny przeciwnej podczas wykonywanie rzutu wolnego, wynosi 5 metrów od miejsca wznowienia gry tym rzutem.

8.      Rzut karny.

Rzut karny wykonywany jest z odległości 7 metrów od bramki; podczas wykonywania rzutu karnego, bramkarz musi bezwzględnie znajdować się na linii bramkowej, pomiędzy słupkami bramki, do momentu kontaktu piłki z nogą zawodnika wykonującego ten rzut karny.

W przypadku naruszenia tego przepisu przez bramkarza, w sytuacji gdy bramka nie została zdobyta, rzut karny powtarza się, gdy bramka zostanie zdobyta, zostaje uznana.

Rzut karny musi zostać wykonany nawet pomimo zakończenia regulaminowego czasu gry, jeśli został podyktowany w trakcie regulaminowego czasu gry. Wówczas gra zostaje przedłużona jedynie o moment wykonania rzutu karnego, który musi zostać wykonany w sposób bezpośredni, a grę kończy się natychmiast po jego wykonaniu, niezależnie od jego rezultatu.

9.      Punktacja w klasyfikacji końcowej.

a)      Za wygrany mecz drużyna otrzymuje 3 pkt. , za remis 1 pkt. , za prze- grany 0 pkt.

b)      W przypadku gdy mecz zostaje zweryfikowany jako walkower (v.o.), drużyna na której korzyść decyduje to rozstrzygnięcie, otrzymuje 3 pkt. oraz stosunek bramek  3-0, lub w wypadku korzystniejszego wyniku z boiska, rezultat ten przepisuje się razem z 3 pkt., natomiast adekwatnie do tego drużyna na której niekorzyść rozstrzyga v.o. - 0 pkt. i stosunek bramek 0-3 lub korzystniejszy wynik z boiska.

c)       W przypadku, gdy drużyny w klasyfikacji końcowej, posiadają taką samą  ilość pkt., o miejscu w klasyfikacji końcowej decydują w kolejności:

-       bezpośredni pojedynek obydwu drużyn;

-       korzystniejsza różnica bramek strzelonych do bramek straconych;

-       rzuty karne ( po 3 i do rozstrzygnięcia);

UWAGA !!!

Każdej z drużyn uczestniczących w turnieju przysługuje prawo złożenia protestu do organizatora.

Wszystkie inne sprawy związane bezpośrednio z grą, a nie objęte tym regulaminem, rozstrzygają Przepisy Gry w Piłkę Nożną PZPN 2010.

31.03.1999 Polska-Szwecja Chorzów EL ME 2000