Pierwsza runda Pucharu Polski

• autor: Ozimek, 2016-08-24 01:55

Dzisiaj nasi seniorzy zainaugurują rozgrywki Pucharu Polski. W wyjazdowym meczu podejmować będziemy Wikinga Rodło Opole.

Wiking jest beniaminkiem Klasy Okręgowej. W poprzednim sezonie zespół ten zdominował swoją grupę A-Klasy zdobywając 69 pkt a przewaga nad drugimi w tabeli rezerwami Odry Opole, wynosiła aż 13 pkt. Aktualny sezon Wiking rozpoczął od porażki 3-2 w Lewinie Brzeskim, z tamtejszą Olimpią. W drugiej kolejce jednak nasz rywal pokonał u siebie LZS Chrząstowice 3-2 a zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry zdobył Łukasz Grendziak (w przeszłości zawodnik m.in. Odry Opole).

Opolanie są młodym zespołem - klub założony został w 2003 roku przez kibiców Odry. Pierwsze lata działalności były bardzo owocne - już w pierwszym sezonie Wiking sięgnął po Puchar Polski na szczeblu podokręgu. W finale zespół ten pokonał Polonię Prószków 1-0. Po dwóch latach występowania w Klasie A, opolscy piłkarze uzyskali awans do Ligi Okręgowej (2005/2006). Na tym szczeblu rywalizowali także w Małąpanwią z którą wygrali w Ozimku 3-2 a u siebie zremisowali 1-1.

Tak "Nowa Trybuna Opolska" opisywała starcie z Wikingiem w Ozimku:
"Małapanew Ozimek prowadziła już 2-0, by przegrać 2-3.
Dzięki temu zwycięstwu zachowali więc szanse na uratowanie się przed degradacją do niższej klasy. W sobotni mecz włożyli oni maksimum zaangażowania, ale początkowo nie potrafili wypracować sobie pozycji strzeleckich. Prowadzenie uzyskała Małapanew. Andrzej Sapa precyzyjnie zagrał do Tomasza Wróblewskiego, znalazł się on w dogodnej sytuacji, jakich nie zwykł marnować. Potem po pięknej akcji gospodarzy, Kamil Winiarski nie dał żadnych szans bramkarzowi Piotrowi Ochnickiemu i było 2-0. Goście się tym nie zrazili i krótko przed przerwą Jacek Przybył z rzutu wolnego doprowadził do stanu 2-1. - Gdybyście lepiej ustawili mur, nie stracilibyście frajerskiego gola - strofował swoich podopiecznych trener Andrzej Noga. Zaraz po przerwie Artur Lupak wyrównał na 2-2, co dodało opolanom pewności i było sygnałem do dalszych ataków. Dominik Dora, Lukasz Wielichowski, wspierani przez doświadczonych Lupaka i Przybyła, raz po raz niepokoili bramkarza z Ozimka. Ruchliwy Przybył "zakręcił" obrońcami Małejpanwi, doszedł do czystej pozycji, ale minimalnie się pomylił lobując piłkę nad bramką. Za chwilę ten sam zawodnik, zdecydował się na indywidualna akcję, po szybkim biegu łatwo wszedł na pole karne, wtedy jego akcja został nieprzepisowo zatrzymana przez defensorów Małejpanwi. Rzut karny wykonywał sam poszkodowany, pewnie posyłając piłkę do siatki..."

Bogusław Kasprzysiak (archiwum własne).

Pomimo tego, ekipa nie zdołała się obronić przed spadkiem (zajęła 14 miejsce z dorobkiem 36 pkt., przegrywają o  jeden punkt z Victorią Dobrzyń i Startem Dobrodzień). W następnych sezonach zespół balansował pomiędzy A-Klasą a Okręgówką. W 2011 roku doszło do połączenia zespołu seniorów Wikinga z opolskim Rodłem i od tego momentu klub nosi nazwę Wiking Rodło Opole. Z tym zespołem nasza drużyna zmierzyła się zimą 2011 roku w meczu towarzyskim, który zakończył się remisem 1-1. Śmiało więc można stwierdzić, że nasz zespół gra o pierwsze zwycięstwo w historii wzajemnych spotkań.

Nasi piłkarze najprawdopodobniej wystąpią w optymalnym składzie. Mecz ten jest generalnym sprawdzianem przed sobotnią inauguracją sezonu w Ozimku.

Wiking Rodło Opole - Małapanew Ozimek
Boisko przy ul. Szarotki 1A (dojazd: odnoga ulicy Tysiąclecia naprzeciw Urzędu Pocztowego).
Godzina: 17:30.

ZAPRASZAMY!