Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Remis na wagę trzeciego miejsca

• autor: Ozimek, 2016-06-11 21:25

Remis w ostatnim meczu sezonu przypieczętował trzecie miejsce Małejpanwi w rozgrywkach.

Brzeska Stal zdominowała tegoroczne rozgrywki Saltex IV ligi, dzięki czemu zasłużenie wywalczyła awans do III ligi. Nic więc dziwnego, że z tej okazji przygotowano wielką fetę, połączoną z festynem oraz turniejami młodszych drużyn. Do pełni szczęścia brakowało jedynie zwycięstwa nad Małąpanwią. Nasz zespół jednak zagrał bardzo dobry mecz.

Już pierwsze akcje meczu przyniosły dwie dogodne okazje - najpierw strzał z dystansu gospodarzy trafił z hukiem w poprzeczkę (uderzał Szpak). Chwilę później Stodoła musiał piąstkować groźne dośrodkowanie z rzutu rożnego. Nasi obrońcy po tej akcji, szybko wybili futbolówkę, ta znalazła się pod polem karnym Stali i ku zdziwieniu wszystkich bramkarz fatalnie wybił piłkę, tą przejął Komor, który mając praktycznie pustą bramkę - trafił w interweniującego obrońcę. Po wznowieniu z rzutu rożnego, strzałem z dystansu popisał się Suchecki ale bramkarz złapał piłkę. W 10 min. w pole karne zacentrował Szpak, ale żaden z piłkarzy Stali nie był w stanie jej przeciąć. Osiem minut później Franek próbował uderzać z trudnej pozycji, będąc plecami do bramki ale nie zdołał w nią trafić. W kolejnej akcji Kulczycki uderzył piłkę z 20 metrów a ta przeleciała nisko nad poprzeczką. Pierwsza połowa pokazała, że obie drużyny, mimo końcówki sezonu zasługują na miano czołowych ekip ligi.

W przerwie spotkania doszła wiadomość, że OKS Olesno prowadzi ze Skalnikiem Gracze 3-0, co oznaczało, że Małapanew aby utrzymać trzecie miejsce, nie mogła przegrać tego spotkania. Z większym animuszem rozpoczęła jednak Stal, która dłużej utrzymywała się przy piłce. W 48 min. po dośrodkowaniu z rzutu wolnego minimalnie przestrzelił Kiełbasa po strzale głową. Małapanew jednak nie odpuszczała a niecelne próby z dystansu Górniaszka i Sowińskiego nieco pobudziły nasz zespół do ataku. Świetnym rajdem przez pół boiska popisał się Komor, ale został dogoniony przez obrońców. W 58 min, Małapanew objęła prowadzenie - szybki kontratak wyprowadzony przez Komora, który odegrał piłkę do Franka, ten dośrodkował w pole karne na wychodzącego w tempo Sucheckiego, a jego uderzenie głową nie dało szans bramkarzowi na skuteczną interwencję. Długo radość z prowadzenia naszej drużyny nie trwała - w 68 min. sędzia dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym Małepanwi i podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Szpak. Od 71 min. goście grali z przewagą jednego zawodnika - boisko musiał opuścić za drugą żółtą kartkę, Kiełbasa. Nawet grając z 10 Stal była nadal groźnym przeciwnikiem i w kilku okazjach poważnie zagrażała naszej bramce. Dobrą zmianę dał Stupak, który wypracował sobie dwie dogodne okazje podbramkowe ale grzeszył w tym meczu skutecznością. Ostatecznie nasz zespół zremisował ze Stalą, pieczętując trzecie miejsce w rozgrywkach.

Stal Brzeg 1-1 Małapanew Ozimek

Szpak 68 min. (karny) - Suchecki 58 min.

Sędzia: Marcin Kochanek (Opole)
Żółte kartki: Górniaszek, Okos, Lewandowski.