Aktualności

Juniorzy: wygrana po ciekawym meczu

• autor: Ozimek, 2016-03-31 00:18

Juniorzy Starsi zainaugurowali rozgrywki przed własną publicznością. Premiera przebiegła pomyślnie bowiem nasz zespół pokonał Odrę Kędzierzyn-Koźle.

Pierwszą groźną akcję przeprowadzili goście, których strzał minimalnie minął naszą bramkę, ale odpowiedź naszych piłkarzy była natychmiastowa - w 5 min. rzut wolny wykonywał Ciekalski, który mierzonym strzałem nie dał szans bramkarzowi Odry. Od tej pory przeważała Małapanew, a okazje do podwyższenia prowadzenia mieli Ciekalski, Misa oraz Błaszczak - jednak ich uderzenia zostały obronione. Nasz zespół podwyższył wynik na 2-0 w 25 min, kiedy to Ciekalski uwolnił się obrońcom w polu karnym i strzelił nie do obrony. Prowadzenie nieco uspokoiło naszych piłkarzy, zaś do głosu doszli goście, którzy oddali kilka niegroźnych strzałów.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli z nastawieniem utrzymania wyniku. Odra zaś śmielej zaatakowała, czego efektem była kontaktowa bramka Tomasza Sikory w 50 min - zawodnik ten zbiegł ze skrzydła w pole karne i strzałem w kierunku długiego słupka pokonał Binkowskiego. Bramka podziałała mobilizująco na rywali, którzy zaczęli stwarzać sobie więcej sytuacji. Nasi zawodnicy w tym okresie gry grali nieskładnie i chaotycznie, stąd publiczność mogła obawiać się o końcowy wynik. Sytuację uspokoił dopiero rzut karny w 70 min, który na bramkę zamienił Marek Matusz. Odpowiedź gości nadeszła osiem minut później - a bramkę zdobył Sikora w podobny sposób jak swoje pierwsze trafienie. Nerwówka trwała do końca a mecz mógł rozstrzygnąć Błaszczak, ale w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza, który złapał piłkę. Ostatecznie nasi juniorzy wygrali z Odrą Kędzierzyn-Koźle i umocnili się w środkowej części tabeli ligi.

Małapanew Ozimek U-19 3-2 Odra Kędzierzyn-Koźle U-19
Ciekalski 5 min., 25 min.       Sikora 24 min, 78 min.
M.Matusz 70 min. (karny)

Małapanew: Binkowski - B.Włoch, Matusz, Wiesiołek (81. Stawarz), Puzik (46. D. Lipp) - Łuczko (76. Błaszczak), Makulski (46. B. Lipp), Habdas (70. Brylczak), Gałczyński (60. R. Włoch) - Misa, Ciekalski.
Trener: Leon Brylczak

Sędzia: Łukasz Kuczer (Opole)
Żółe kartki: Gałczyński, Habdas