Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Dopieli swego

• autor: Ozimek, 2016-03-18 13:59

Małapanew Ozimek w swoim drugim meczu przed własną publicznością pokonała Pogoń Prudnik 2-1. Zwycięstwo jednak nie przyszło łatwo.

Mecz lepiej rozpoczęła Małapanew, która od początku ruszyła do ataków - w piątej minucie obrońcy Pogoni zagrali do bramkarza, który żle wybił piłkę, ta trafiła pod nogi Franka jednak bramkarz gości zdążył się zreflektować. Następnie w polu karnym padł Habdas, jednak gwizdek sędziego milczał, w odpowiedzi sam na sam z bramką był Rewucki, jednak dostał on za długie podanie i Stodoła był szybszy. W 15 min. rzut wolny wykonywał Churas, jednak jego strzał przeleciał nad bramką. Osiemnasta minuta przyniosła prowadzenie gości - skrzydłową akcję zainicjował Sajewicz, który dograł do znajdującego się w polu karnym Dziwisza, ten mając dwóch obrońców na sobie, oddał strzał z woleja i pokonał Stodołę. Bramka nie zniechęciła naszych piłkarzy, którzy w dalszym ciągu atakowali, jednak brakowało im skuteczności. Swoje okazje strzeleckie marnowali Wiśniewski, Jaroszyński i Franek. Pod koniec pierwszej połowy tempo meczu się uspokoiło, a błąd obrony w 42 min. mógł zakończyć się bramką dla Pogoni, jednakże niepilnowany Dziwisz uderzył futbolówkę niecelnie.

W drugiej połowie Małapanew zaatakowała jeszcze odważniej, spychając gości do defensywy, co przyniosło efekty. W 51 min. rzut rożny wykonywał Wróblewski - piłka po jego dośrodkowaniu odbiła się od obrońcy Pogoni (Wichra) i wpadła do bramki, choć początkowo zdawało się, że zawodnik ten zdobył bramkę bezpośrednio z rożnego. Bramka napędziła nasz zespół, który od tej pory przejął inicjatywę w spotkaniu. Na bohatera swojej drużyny wyrastał bramkarz Pogoni - Rozkosz, który obronił strzał z wolnego Franka, następnie uderzenie z najbliższej odległości Jaroszyńskiego, oraz strzał Stupaka. Goście odpowiadali strzałem Wichra (po którym piłka minęła minimalnie słupek) oraz próbą zaskoczenia Stodoły strzałem z 40 m. 79 min. przyniosła upragnione prowadzenie dla pomarańczowo-czarnych: rzut wolny na wprost bramki wykonywał Wróblewski, który podał do nadbiegającego Sowińskiego, który przepięknym strzałem pokonał bramkarza. W dalszym ciągu atakowała Małapanew a swoje okazje mieli: Jaroszyński, Sowiński i Stupak. Ostatecznie dzięki ogromnej determinacji i woli walki nasz zespół odniósł pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Małapanew Ozimek - Pogoń Prudnik 2-1 (0-1) 0-1 Dziwisz - 18., 1-1 Wróblewski - 51., 2-1 Sowiński - 79.

Małapanew: Stodoła - Kamiński (25. Lewandowski), Cembolista, Kuźma (62. Okos) - Wiśniewski, Górniaszek, Habdas (46. Sowiński), Wróblewski, Suchecki (46. Stupak) - Franek, Jaroszyński.

Pogoń: Roskosz - Sajewicz, Pietruszka, Wicher, Cajzner - Surma, Rysz (55. Różański), Rewucki, Dziwisz (66. Forma) - Churas - Rudzki (75. Gościej). Trener Janusz Semerga

Sędziował Szymon Łężny (Kluczbork).

Żółte kartki: Górniaszek, Okos, Sowiński - Dziwisz, Rysz Rudzki, Rewucki, Roskosz, Różański. Czerwone kartki: Rewucki (76., druga żółta), Rudzki (90. druga żółta).