Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo

• autor: Ozimek, 2015-09-26 20:05

Małapanew Ozimek odniosła pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. W meczu ze Spartą Paczków nasi piłkarze wygrali 0-1.

Od pierwszych minut mecz toczył się pod dyktando naszych piłkarzy. Już w drugiej minucie groźnym strzałem popisał się Franek, jednak piłka po jego uderzeniu przeleciała nad bramką. W 11 min. okazję zmarnował Zmuda, który nie zdążył przeciąć w stronę bramki dośrodkowania Wróblewskiego. Chwilę póżniej ponownie Franek uderzał nad bramką. Sparta miała jedną akcję do objęcia prowadzenia w której to po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne, piłkę przeciął Bobiński i tylko dzięki refleksowi Stodoły nie było gola. W 19 min. Małapanew uzyskała prowadzenie: piłkę przechwycił Karabin, który przebiegł z nią kilka metrów, mijając obrońców, po czym mocnym, mierzonym strzałem pokonał bramkarza. W 26 min. mogło być już 0-2: po dośrodkowaniu w pole karne Karabina do piłki doszedł Wiśniewski jednak zamiast trafić do bramki, to uderzył w boczną siatkę. Nasz zespół w dalszym ciągu stwarzał sobie sytuację - nadal na gola polował Franek, który nękał bramkę gospodarzy strzałami z dystansu. Swoje okazje miał też Karabin oraz Wiśniewski.

Druga połowa także przebiegała pod pełną kontrolą naszej drużyny. Małapanew stwarzała sobie sytuację jednak piłkarze razili nieskutecznością. Gdy emocje już opadały to wydarzyła się sytuacja, która zelektryzowała kibiców zgromadzonych na stadionie. W 87 min. faulowany był Suchecki, który podszedł do zawodnika Sparty, ten go złapał i wywiązała się szarpanina w wyniku której obydwaj piłkarze zostali wyrzuceni z boiska. Sędzia w protokole meczowym opisał zdarzenia jako "próba duszenia przeciwnika" przez "Suchego". Ostatecznie Małapanew, po dobrym, ciekawym dla oka, meczu wygrywa nad Spartą. Jedynymi mankamentami w tym meczu była nieskuteczność piłkarzy oraz niepotrzebne kartki.

Sparta Paczków 0-1 Małapanew Ozimek (0-1)
                             Karabin 19'

Małapanew: Stodoła - Zmuda, Lewandowski, Cembolista, Franek - Kuźma, Karabin, Pawlus, Wróblewski (kpt.), Suchecki - Wiśniewski. Trener: Dariusz Kaniuka.

Sędzia: Łukasz Kulesa (Kędzierzyn-Koźle)
Żółte kartki: Cembolista, Zmuda
Czerwona: Suchecki