Ostatni mecz w tym roku

• autor: Ozimek, 2014-11-21 11:30

Już w sobotę czeka nas ostatnie spotkanie Małejpanwi w tym roku. Będzie ono zarazem zakończeniem rozgrywek III-ligowych przed zimową przerwą. Pomarańczowo-czarnych czeka wyjazd do Gliwic, gdzie na stadionie Carbo Gliwice zmierzą się z rezerwami Piasta.

Drugi zespół Piasta jest jedną z dwóch drużyn, które udało się do tej pokonać naszym piłkarzom. W drugiej kolejce sezonu "Hutnicy" wygrali w Krasiejowie 2-1, po bramkach Mateusza Marca i Dawida Czaplińskiego. Dla "Piastunek" bramkę zdobył były reprezentant Polski Dawid Janczyk.

Oba zespoły okupują miejsca w dole tabeli. Małapanew, z dorobkiem dziesięciu punktów, jest cały czas na ostatnim miejscu, z kolei Gliwiczanie mają dwa oczka więcej, co pozwala im być osiemnastą drużyną w stawce (bramki 22-49). Z kolei u siebie zespół trenera Dawida Cholewy w dziesięciu meczach zdobył osiem punktów (2-2-8, 13-23).

Kadrę Piasta stanowi gliwicka młodzież, która w meczach trzeciej ligi uzupełniana jest piłkarzami pierwszego zespołu, którzy nie mieszczą się w składzie na Ekstraklasę. W tej kolejce pierwsza drużyna Piasta gra dopiero w niedzielę (z Lechem Poznań) tak więc na pewno w meczu z Małąpanwią nie zagrają zawodnicy, którzy znaleźli się w kadrze na Lecha.

Z sytuacji kadrowej swojej drużyny na pewno nie może być zadowolony trener Dariusz Kaniuka. Ze składu tydzień temu wypadło mu bowiem dwóch bardzo ważnych zawodników - Bogusław Borowiec i Andrzej Krzymiński - którzy po fatalnych urazach obaj musieli poddać się operacjom. W tym momencie jednak nie piłka jest w ich przypadku najważniejsza, lecz powrót do pełni zdrowia, czego z całego serca im życzymy. Cały czas także poza grą jest Denis Kotula, który z powodu urazu pleców stracił całą jesień. Natomiast dobrą wiadomością jest na pewno powrót po absencji za kartki kapitana zespołu Konrada Górniaszka.

Spotkanie z Piastem II odbędzie się w sobotę (22.11.) na stadionie Carbo Gliwice, przy ulicy Lekarskiej 5. Sędzią głównym będzie Wojciech Białowąs z Kolegium Sędziowskiego w Opolu.

Karda na mecz:
Bramkarze: Ciekalski, Feć.
Obrońcy: Baingo, Cembolista, Ploch, Riemann, Zmuda.
Pomocnicy: Czapliński, Górniaszek, Marzec, Meryk, Reimann, Robak, Wróblewski.
Napastnicy: Karabin, Molendowski.

Strona Piasta: http://www.piast-gliwice.eu
Mecz z rundy jesiennej:

Sparing przed runda wiosenną poprzedniego sezonu:

31.03.1999 Polska-Szwecja Chorzów EL ME 2000