Zapowiedź: Małapanew - Szombierki Bytom

• autor: Ozimek, 2014-10-03 08:00

Po kilku tygodniach przerwy trzecia liga wraca do gminy Ozimek. Po wyjazdach do Zabrza, Bytomia i Opola na stadion w Krasiejowie zawita nie byle kto, bo mistrz Polski z 1980 roku – Szombierki Bytom.

Szombierki powstały 1919 roku, a w najwyższej klasie rozgrywkowej zadebiutowały trzydzieści lat później. Najlepsze czasy dla drużyny „Zielonych” przypadają na lata sześćdziesiąte, kiedy regularnie plasowali się w czołówce pierwszej ligi wicemistrzostwo w 1965) oraz na przełom lat siedemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, gdy zdobyli złoty i brązowy medal mistrzostw Polski. Po raz ostatni w elicie zagrali w sezonie 1992/1993.

Potem nastąpiły najgorsze czasy w historii klubu, który stoczył się aż do B klasy. Teraz „Szombry” starają się podnieść i od 2007 roku zaliczyły awans od wspomnianej B klasy do III ligi, czyli ostatnie lata wyglądają w zielonej części Bytomia podobnie jak w Ozimku.

Podopieczni trenera Krzysztofa Górecko prezentują solidny trzecioligowy poziom. W tej chwili, z osiemnastoma punktami,  meldują się w połowie stawki z bilansem bramkowym 20 do 15.

Drużyna z Bytomia na wyjeździe wygrała zaledwie jedno spotkanie, za to strzelając aż pięć bramek Górnikowi Wesoła Mysłowice, z którym Małapanew przegrała u siebie gładko 0-3. Przed tygodniem, z kolei, Bytomianie pokonali aż 4-0 Grunwald Ruda Śląska.

W kadrze zespołu Szombierek można znaleźć kilka ciekawych nazwisk. W linii obrony zobaczymy urodzonego w Opolu wychowanka Odry Mateusza Sobotę, który występował również w Piotrówce oraz Ruchu Zdzieszowice. Defensywne zadania na boisku będzie miał także wychowanek Górnika Zabrze, a następnie zawodnik katowickich GKS-u oraz Rozwoju Marek Kasprzyk. O sile ataku Szombierek decydują zaś doświadczony Sławomir Pach (19 meczów w Ekstraklasie w Zagłębiu Lubin) oraz dwaj młodzi , utalentowani napastnicy – Piotr Makowski i Sebastian Pączko – na których nasi obrońcy będą musieli uważać zdecydowanie najbardziej.

Małapanew, po dwóch najcięższych wyjazdach sezonu w Bytomiu i Opolu, w których mimo porażek zaprezentowała dobrą grę będzie chciała w końcu zapunktować. Mecz z Szombierkami będzie także debiutem przed własną publicznością nowego trenera Dariusza Kaniuki.

Po dużych kłopotach z kontuzjami na początku sezonu ostatnio nasi piłkarze nie narzekają na urazy. Na Szombierki są gotowi wszyscy zawodnicy, z wyjątkiem Denisa Kotuli, który nadal zmaga się z kontują pleców z początku sezonu.

Na mecz z taką drużyną jak Szombierki Bytom chyba nikogo nie trzeba zapraszać. Początek zawodów o godzinie 15.00 na stadionie w Krasiejowie.

Kadra Małejpanwi na mecz:

Bramkarze: Ciekalski, Feć.

Obrońcy: Baingo, Cembolista, Krzymiński, Ploch, Riemann, Zmuda.

Pomocnicy: Czapliński, Górniaszek, Marzec, Meryk, Reimann, Włoch, Wróblewski.

Napastnicy: Borowiec, Karabin, Lichosik, Molendowski.

Strona Szombierek: http://www.szombierkibytom.com

Aktualna tabela III ligi: http://polskieligi.net/statystyki/3-liga/3-liga-opolsko-slaska

autor: Adam0897 2014-10-04 15:22:05

Profil Adam0897 w Futbolowo Szombierki noszą nazwe GKS Szombierki Bytom a nie KS Szombierki