Odra górą w derbach

• autor: Ozimek, 2014-09-27 18:44

Po dobrym meczu Małapanew przegrała spotkanie derbowe z Odrą Opole. Bramki dla zwycięzców zdobyli Marek Gładkowski oraz Marcin Niemczyk.

W pierwszej połowie przewagę miała Odra, jednak to Małapanew stworzyła sobie lepsze okazje bramkowe. W 38. minucie z rzutu wolnego przymierzył Dawid Czapliński, lecz dobrze dysponowany Grzegorz Kleeman zdołał odbić piłkę zmierzającą do siatki. Jeszcze lepszą okazję miał chwilę później Mateusz Marzec, ale w sytuacji sam na sam z Kleemannem, naciskany przez obrońców, przestrzelił. Jeszcze w samej końcówce pierwszych 45-ciu minut piłkę do własnej siatki mógł skierować Ivan Udarević.

Drugą połowę idealnie rozpoczęli miejscowi. Sprzed pola karnego świetnie przymierzył bowiem Gładkowski i Marcin Feć musiał wyciągać piłkę z siatki.

Ta bramka wyraźnie dodała skrzydeł ekipie Zbigniewa Smółki. W poprzeczkę trafił Krzysztof Gancarczyk, a w słupek z kolei Dawid Wolny.

Po godzinie gry mecz mógł jednak wyglądać zupełnie inaczej. Bardzo dobrą okazję miał bowiem Czapliński, Kleemann jednak obronił jego mocny strzał z dość ostrego kąta.

To się, niestety dla "Hutników", zemściło. Na niecały kwadrans przed końcem doskonałą indywidualną akcją popisał się młody Niemczyk i jak się później okazało ustalił wynik.

Jeszcze w doliczonym czasie honorową bramkę dla pomarańczowo-czarnych mógł zdobyć Marzec, lecz Kleemann obronił rzut karny wykonywany przez naszego pomocnika, który sam chciał wymierzyć sprawiedliwość po tym, jak w szesnastce faulował go Radosław Flejterski.

Odra Opole - Małapanew Ozimek 2-0 (0-0)

1-0 Gładkowski 51'

2-0 Niemczyk 77'

Odra: Kleemann - Napora (46' Niemczyk), Michniewicz, Udarević, Gawron - Flejterski, Brusiło, Wolny (69' K. Gancarczyk), M. Gancarczyk, J. Gancarczyk (77' Cieluch)  - Gładkowski (83' Kocur)