Janczyk i Doczekal zatrzymani ! Ozimek - Gliwice 2-1

• autor: Ozimek, 2014-08-02 21:58

W prawdziwie ekstraklasowym składzie zawitały do nas rezerwy Piasta Gliwice. Nie dość ,że na murawie widzieliśmy m.in.Thomasa Doczekala, reprezentanta Polski Dawida Janczyka, Tunezyjczyka HADJ Said-a, a także Szmatułe, Osyre, Dziczka, Hałgasa, Mokwe, Kwaśniewskiego czy Szelige to jeszcze z wysokości trybun obserwowali ich prezes Piasta, dyrektor sportowy Zdzisław Kręcina oraz hiszpański trener Garcia

Nasz zespół po dobrym meczu pokonał rywali 2-1. Warto zauważyć iż od 70 minuty musieliśmy sobie radzić w 10-stkę bowiem czerwoną kartkę otrzymał Dawid Czapliński. W pierwszej polowie groźniejszą drużyną była Małapanew. Sytuację sam na sam z bramkarzem miał Jakub Włoch, ale faulowany trafił w słupek. Z dystansu próbował jeszcze Meryk, a jedyną bramkę zdobył młodzieżowiec Mateusz Marzec, który wykorzystał podanie Meryka objechał bramkarza gości i trafił do siatki. Nasza drużyna bramkę straciła do szatni. W 45 minucie gapiostwo defensorów wykorzystał były piłkarz Legii Warszawa i CSKA Moskwa Dawid Janczyk. W tej części gry gliwiczanie stworzyli sobie jeszcze jedną sytuację po stałym fragmencie gry, ale na posterunku był Marcin Feć. Po przerwie początek należał do Hutników. Z dystansu próbowali Marzec i Czapliński. W 60 minucie po pięknej dwójkowej akcji Marca z Czaplińskim w polu karnym ten drugi trafia i wyprowadza Małapanew na prowadzenie. Od 70 minuty gramy w "10". Do końca spotkania Małapanew umiejętnie broni wyniku i odnosi premierowe zwycięstwo w III lidze.
Warto wspomnieć iż w pierwszych 15 minutach dwóch naszych zawodników odnosi kontuzje Przemek Karabin (skręcenie stawu skokowego)  i Bogusław Borowiec (stłuczenie). Tego dnia z powodu kontuzji nie mogli z kolei zagrać Denis Kotula i Grzegorz Zmuda.

Warto dodac iż przed meczem okolicznościowe puchary za awans do III ligi wręczyli naszemu klubowi Paweł Soworka z ramienia OZPN-u, a także dwóch gminnych klubów w osobach prezesów Alfreda Wiesiołka (KS Szczedrzyk) oraz Michała Grabowskiego (LZS Grodziec). Nie spodziewając się tak miłej niespodzianki serdecznie dziękujemy obu klubom oraz Opolskiemu Związkowi Piłki Noznej!

KS MAŁAPANEW OZIMEK - GKS PIAST GLIWICE 2-1 (1-1)

Bramki:
1-0 Marzec asysta Meryk
1-1 Janczyk asysta Doczekal
2-1 Czapliński asysta Marzec

Małapanew: Feć - Katzy, Krzymiński, Baingo, Riemann - Górniaszek, Marzec (80min.Cembolista), Czapliński, Meryk - Karabin (5min.J.Włoch-89min.Molendowski), Borowiec (15min.Romanowski)

Trener: Ł.Wicher

Piast Gliwice: Szmatuła Jakub - Mokwa Tomasz (71min. Kwaśniewski Piotr), Osyra Kornel, Paskuda Szymon, Moskiwik Paweł - Hajdasid Aminf, Hałgas Krzysztof, Szeliga Bartosz, Dziczek Patryk (60. Kubik Sebastian) - Doczekal Tomas, Janczyk Dawid.

Trener: Dawid Cholewa

Relacja ze strony Piasta: www.piast-gliwice.eu/aktualnosci/ozimek-piast-ii-2-1-gol-janczyka-w-rezerwach.html

Małapanew - KS Krasiejów