Przed nami hit roku czyli pojedynek z II ligowcem!

• autor: Ozimek, 2014-07-17 08:51

Już w sobotę o 17 nasi piłkarze po krótkiej wakacyjnej przerwie i jeszcze krótszym okresie przygotowań wznowią mecze o stawkę. Na tydzień przed inauguracją ligi czeka nas pojedynek z silną II ligową drużyną Błękitnych Stargard Szczeciński. Goście już dzisiaj przyjeżdżają na opolszczyznę, a bazą Błękitnych będzie Hotel Tenis w Chrząstowicach

Nasza drużyna niestety nie ma udanych przygotowań. Krótki okres spowodował iż większość piłkarzy jest w rozjazdach wakacyjnych, a klub boryka się z problemami natury infrastruktury. Pojedynek z Błękitnymi będzie ostatnim meczem przy ul. częstochowskiej tego roku bowiem w sierpniu ruszy remont obiektu.
Na czas rozgrywek ligowych zarząd klubu wskazał jako obiekt zastępczy stadion w Krasiejowie gdzie jednorazowe spotkanie będzie nas kosztować 700zł co daje ogólną kwotę 8.400zł za sezon. Nie jest to sytuacja łatwa gdyż trzeba będzie szukać tej kwoty w budżecie klubu natomiast gdyby nie zgoda włodarzy klubu z Krasiejowa nie byłoby III ligi w Ozimku. Aktualnie klub czeka na stosowną licencję centrali związkowej.

Co do meczu pucharowego ciężko powiedzieć w jakim składzie zagra Małapanew. Obecnie w klubie są potwierdzone transfery trzech zawodników. Młodzieżowców z Stali Zawadzkie Tomasza Kwasika i Mateusza Baingo oraz snajpera Bogusława Borowca. Nie wiadomo jak potoczą się losy piłkarzy wypożyczonych do Ozimka Przemka Karabina i Krzysztofa Meryka. Obaj wyrazili chęć gry w klubie, ale formalności z ich klubami wciąż pozostają do załatwienia. Podobnie jak w przypadku trzech innych zawodników, którzy są blisko zespołu jednak z uwagi na to iż konkurencja nie śpi nie będziemy wymieniać ich personaliów.

Na wczorajszym treningu z zespołem ćwiczyło 29 zawodników. W tej grupie nie było jeszcze Tomka Wróblewskiego (urlop) oraz Krzysztofa Błahuty (wraca do treningów po kontuzji). W kadrze zespołu nie zobaczymy na pewno Romana Blozika (zrezygnował z gry z uwagi na pracę - na tym poziomie rozgrywek nie był wstanie połączyć regularnych treningów z pracą zawodową) oraz Błażeja Gajosa, który zamierza wyjechać na studia i póki co szuka klubu.
Pod znakiem zapytania stoją występy trzech zawodników. Kontuzje odniesione przez Andrzeja Krzymińskiego, Denisa Kotulę i Dawida Czaplińskiego mogą zadecydować o ich przymusowej pauzie.
Do kadry zespołu zostali włączeni wyróżniający się juniorzy jak Krystian Pudełko, Marek Matusz, Jakub Binkowski, Miłosz Ciekalski, Radosław Rogowski.
W dniu meczu z Błękitnymi czeka nas także mecz sparingowy z LZS-em Starowice, który będzie przetarciem dla piłkarzy, którzy nie załapią się do meczowej kadry na mecz pucharowy

Juniorzy: Małapanew - Pogoń Prudnik