Przygotowania wchodzą w decydującą fazę

• autor: Ozimek, 2014-02-09 13:27

Nasi piłkarze wchodzą w decydujący okres pracy tzw. mezocykl kontrolno-orientacyjny, a zajęcia przez najbliższe dwa tygodnie będą odbywać się codziennie z wolną tylko niedzielą. Można również pokusić się o małe podsumowanie pierwszych tygodni pracy.

W tym czasie drużyna skupiała się przede wszystkim na pracy nad aspektami motoryki czyli wytrzymałości ogólnej, sile, gibkości, zręczności i zwinności. Zespół obok typowych zajęć w terenie wykonał pracę w hali i na zajęciach Crossfitu czyli zaawansowanej formie treningu funkcjonalnego. Kolejne tygodnie przyniosą nam pracę nad wytrzymałością specjalną, skocznością i aspektami typowo piłkarskimi. Dodatkowo w weekendy nasza drużyna rozgrywa spotkania kontrolne, z których trzy ma już za sobą (zwycięstwo z Czarnymi Otmuchów 4-3 oraz Unią Krapkowice 6-2 oraz porażka z rezerwami Rakowa 2-1).
Tradycyjnie Małapanew chce bazować na dobrym przygotowaniu i własnych wychowankach gdyż taka jest filozofia poparta czynnikiem ekonomicznym. Klubu nie stać na sprowadzanie piłkarzy jak to np. jest w innych klubach z regionu. Grają w nim przede wszystkim piłkarze, którzy czują sentyment do miasta, w którym się wychowali.
Niestety powoduje to też ruchy transferowe w druga stronę. Tak jest w przypadku Michała Nogi i Bartosza Stęka, którzy testują się w Łubnianach jednak oficjalnego zapytania nikt jeszcze nie złożył. Z innych ubytków za praca na śląsk wyjechał Robert Murszewski, a Szymon Reimann testował się w Naprzodzie Jemielnica. Cała czwórka należała do ważnych ogniw naszego zespołu. Dodatkowo z zespołem nie trenują Tomek Staroń i Roman Blozik, którzy przechodzą rehabilitacje po poważnych urazach i ich gra stoi pod znakiem zapytania. Dodatkowo w czasie treningów urazu doznał Szymek Ploch i również na jakiś czas jest wyłączony z zajęć. W zamian trenują piłkarze, którzy w ostatnim czasie grali w zespole B klasowych rezerw nie mając czasu na regularne treningi (Bejm, Czapliński i Jarząbek) oraz zdolni juniorzy, których w klubie nigdy nie brakowało. W tegorocznych przygotowaniach zagrało ich już pięciu Pawłowski, Matusz, Pudełko, Soszka i Bińkowski, a w kolejce czekają następni. Po trzech latach nieobecności w treningu pojawił się też Jarek Lichosik. Na sparingach pojawiło się też w sumie dwóch zawodników testowanych i o tym czy dołączą do zespołu wkrótce zadecyduje sztab szkoleniowy.
Przed walką o utrzymanie statusu IV ligowca (najprawdopodobniej spadnie aż 10 drużyn - mamy tylko 2 pkt przewagi nad bezpieczną pozycją) bo taki cel jest postawiony przed drużyną czeka nas jeszcze 5 spotkań sparingowych i jeden pucharowy. Szczególnie konfrontacje z III ligowym Piastem II Gliwice oraz Odrą Wodzisław zapowiadają się ciekawie.
Kolejny test mecz nasza drużyna rozegra w sobotę z Victorią Chróścice, w której barwach gra kilku zawodników jeszcze z czasów III ligowych.

Polska - Luksemburg 1998r.