Zagrają po raz trzeci

• autor: Ozimek, 2014-02-06 23:06

Nasza drużyna po raz trzeci wyjdzie na spotkanie towarzyskie tego roku. Tym razem na przeciw Hutniczej jedenastki stanie derbowy rywal ligowego rywala pomarańczowo-czarnych Otmętu - Krapkowicka Unia. Zespół rywali prowadzi Maciej Lisicki w poprzednim sezonie opiekun Chemika.

Unici mają za sobą udaną rundę jesienną, po której mają tyle samo pkt. co druga w tabeli ekipa LZS-u Walce. Tym samym są jednym z kandydatów do awansu do IV ligi. Po latach gry w okręgówce "biało-niebiescy" odradzają się więc i być może w końcu czego im serdecznie życzymy (kolejny klub z tradycjami) zawitają do najwyższej klasy rozgrywkowej w naszym województwie.
Nasz zespół od początku przygotowań jest przetrzebiony kontuzjami, a także sporymi ubytkami. Z drużyną nie podjęli treningów kapitan Robert Murszewski (wyjazd poza województwo), Michał Noga, który jak się okazało zamiast awizowanego wyjazdu za granicę pojawił się w Łubnianach choć nikt się po Niego jeszcze nie zgłosił, Bartosz Stręk (również trenuje w Łubnianach) oraz Szymon Reimann. Dodatkowo poważne urazy wykluczają z gry przez dłuższy okres bramkarza Staronia oraz Blozika (przeszedł operację). Od tygodnia w zajęciach nie bierze udziału z kolei Szymek Ploch (kontuzja). W sumie więc Małapanew straciła aż 7 ważnych piłkarzy, a dodatkowo na drobny uraz narzeka Mateusz Marzec
W ich miejsce niestety nie pozyskano jak na razie nikogo i póki co się na to nie zanosi.
Kadrę zespołu na mecz tworzy więc 14 zawodników. Resztę stanowić będą juniorzy. Dodatkowo nie zobaczymy na murawie Arkadiusza Lecha, który wyjechał na obóz z uczelni.

Początek spotkania o godz.16 w Centrum Sportu w Opolu

Strona rywali: http://ksuniakrapkowice.futbolowo.pl/