Stal vs Małapanew

• autor: Ozimek, 2013-10-03 10:40

Spotkanie Stalowców z Hutnikami rozpocznie się w sobotę o godz.15. Będzie to mecz dwóch klubów ze sporymi tradycjami i podobną polityką budowania drużyny opartej na zdolnej młodzieży będącej jednoczesnie wychowankami obu klubu

Podopieczni Waldemara Sierakowskiego będą faworytem tego spotkania. W stawce ligowej mają 5 pkt przewagi nad pomarańczowo-czarnymi. Stal potwierdza slowa swojego szkoleniowca iz w tym sezonie celem zespolu jest awans do 3 ligi.Dodatkowo przemawia za nimi atut własnego boiska dodajmy iż wybudowanego z myślą o ośrodku treningowym podczas Euro 2012. W zespole rywali na uznanie zasługuje Tomasz Rabanda. Ten ponad 40 letni zawodnik ostatnio popisał się hat-trickiem. Ponadto w zespole rywali na uwagę zasługuje Piotr Józefkiewicz były defensor Startu Namysłów i Gwarka Zabrze oraz Bartłomiej Kulczycki były zawodnik GKS-u Bełchatów

Nasza drużyna do Brzegu uda się w sporym osłabieniu. Na pewno zabraknie Krzysztofa Błahuty (praca), Dawida Czaplińskiego (choroba). Pod znakiem zapytania stoi występ kapitana zespołu Konrada Górniaszka (tygodniowy wyjazd) oraz kontuzjowanych Mateusza Latuska (po meczu rezerw), Jakuba Włocha (ściągnął parę dni temu gips z złamanej w dwóch miejscach ręki) oraz Roberta Murszewskiego (uraz z poprzedniej rundy). Z zespołem nie trenował również Daniel Katzy (praca). W sunie 7 zawodników, którzy będąc w formie tworzyli by zapewne podstawową jedenastkę.

Co ciekawe ostatnio oba kluby mierzyły się w oficjalnym pojedynku w sezonie 2007/2008 kiedy to ówczesny Piast ograł u siebie Malapanew 4-0, a na wyjeździe 3-0. Ostatni raz oba klub zmierzyły się w zimie tego roku podczas sparingu w Brzegu gdzie Stal ograła HKS 2-0. W Brzegu przegrywaliśmy również w sezonach 2006/07 i 2005/06 odpowiednio 3-0 i 2-0. W sumie (dane od 2000 roku) nie udało się Hutnikom ani razu zdobyc chocby punktu na wyjeździe w Brzegu.

Polska-Armenia Kielce EL ME 2008