Remis ze Spartą Paczków

• autor: Ozimek, 2013-09-16 19:06

Po dwóch zwycięstwach Małapanew Ozimek podzieliła się punktami ze Spartą Paczków. Każda z drużyn strzeliła przy Częstochowskiej po jednej bramce, a wynik spotkania w pełni oddaje boiskowe wydarzenia.

W całym meczu obie drużyny nie stworzyły sobie wielu dogodnych sytuacji bramkowych. Było dużo gry piłką - obydwie ekipy pokazały, iż jeśli chodzi o kulturę gry należą do czołówki ligi - głównie w środkowej strefie boiska.

Przez pierwsze 45 minut lekką przewagę mieli "Hutnicy". Swoje sytuacje mieli Łukasz Romanowski, który trafił z dystansu w słupek, oraz Błażej Gajos.

Temu pierwszemu udało się jednak w końcu trafić do siatki. W ostatnich sekundach pierwszej części Romanoowski z bliska umieścił piłkę głową w siatce.

Po zmianie stron na bardziej zdeterminowanych wyglądali goście. Pomarańczowo-czarni za bardzo dali się zepchnąć i to się na nich zemściło. Najpierw jednak Małapanew strzeliła drugą bramkę, lecz według sędziego Romanowski znajdował się na pozycji spalonej.

Aktywny w ekipie Sparty był Tomasz Robak, który trafił w słupek oraz poprzeczkę. Napastnika gości wyręczył za to rezerwowy Krzysztof Gucwa, który będąc w dogodnej sytuacji uderzył w długi róg bramki Arkadiusza Lecha strzelając, jak się potem okazało, ostatnią bramkę tego popołudnia na Częstochowskiej.

Jeszcze w ostatnich fragmentach meczu, grając już w osłabieniu po drugiej żółtej kartce Konrada Górniaszka, "Hutnicy" mieli okazję do rozstrzygnięcia wyniku, ale nie udało się po raz drugi pokonać Wojciecha Folęgi.

Małapanew Ozimek - Sparta Paczków 1-1 (1-0)

1-0 Romanowski 45'

1-1 Gucwa 78'

Małapanew: Lech - Ploch, Krzymiński, Żmuda, Blozik (90' Molendowski) - Marzec (71' Reimann), Górniaszek - Gajos (78' Kotula), Wróblewski, Noga (65' Stręk) - Romanowski. Trener: Łukaszz Wicher

Sparta: Folęga - Podobiński, Dechnik, Śleziak, Szafarski - Białoskórski (46' Gucwa), K. Jędrocha, Bobiński, Fluder (80' Biernacki) - Robak, Niziołek. Trener: Marcin Krótkiewicz

Ż. k.: Górniaszek - Dechnik

Cz. k.: Górniaszek

Sędzia: Grzegorz Orzeł

Widzów: 150

Dodajmy jeszcze, iż w niedzielę swój mecz miał rozegrać zespół rezerw Małejpanwi, który pojechał do Świerkli, aby zmierzyć się z miejscowym Gromem, lecz gospodarze nie pojawili się w godzinie meczu na stadionie i najprawdopodobniej czeka ich walkower.

Polska-Estonia Wronki towarzyski