Nasz wychowanek w Club Bruggie

• autor: Ozimek, 2013-09-03 23:37

Waldemar Sobota został dziś nowym graczem belgijskiego Clubu Brugge. Reprezentant Polski pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał czteroletni kontrakt.

Club Brugge to aktualnie trzecia drużyna belgijskiej Jupiler Pro League z 11 punktami na koncie po pięciu kolejkach. W przeszłości w belgijskim klubie grali m.in. Tomasz Dziubiński i Antoni Szymanowski.

- Po podpisaniu kontraktu kamień spadł mi z serca. Sierpień był dla mnie bardzo gorącym miesiącem, nie tylko z powodu gry na wielu frontach, w kraju oraz w Europie. Zainteresowane mną były trzy kluby - także Schalke 04 oraz Chievo. Club Brugge obserwował mnie bardzo długo, a pierwszy raz działacze skontaktowali się ze mną już w czerwcu. Jestem przekonany, że podjąłem dobrą decyzję i już nie mogę się doczekać spotkania z kibicami "niebiesko-czarnych" - powiedział po podpisaniu kontraktu Sobota.

W III rundzie eliminacji Ligi Europy wrocławianie wyeliminowali Club Brugge, a dwa gole w rewanżowym spotkaniu strzelił właśnie Sobota.

żródło: 90 minut

Zarząd Klubu serdecznie gratuluje naszemu wychowankowi i życzy udanych występów w Lidze Belgijskiej.

Polska-Słowenia Wrocław EL MS 2010