Start Doborodzień - Małapanew Ozimek 2-2 (0-1)

• autor: Ozimek, 2013-08-03 14:11

W meczu z przedstawicielem ligi okręgowej Startem Dobrodzień Małapanew zremisowała 2-2. W barwach naszej drużyny zagrali przede wszystkim rekonwalescenci wspomagani czteroma juniorami. Bramki dla Hutników zdobywali Kajdana oraz Noga

Nielicznie zgromadzonych kibiców w tym grupki kibiców z Ozimka musiał cieszyć fakt powrotu do zdrowia Staronia i Blozika, dla których było to pierwsze spotkanie od końca czerwca kiedy to doznali groźnych kontuzji. Obecni na meczu kibice z Ozimka wracali również pamięcią kiedy to Sebastian Mechnik zakładał pomarańczowo-czarną koszulkę. Mieszkający i grający w Niemczech popularny "Baca" ,a obecnie przebywający w Ozimku na urlopie dowodził zespołem w Dobrodzieniu. Patrząc na grę Sebastiana można tylko żałować iż kolejny duży talent wychowanka HKS-u nie gra na codzień w naszym zespole. Nasi kibice rozmarzyli się przez chwilę wymieniając nazwiska Olkowskiego, Soboty, Orłowicza, Zimermanna, Mechnika, Konika, Wróblewskiego, Wagi, Grzesika czy Berbelickiego, którzy grali lub grają na szczeblu centralnym. Jak na tak małe miasteczko to chyba ewenement na skale krajową, a przypomnieć trzeba również nazwiska reprezentantów Polski Adam Ledwonia i Henryka Brejzy.
Małapanew do meczu ze Startem przystąpiła w mocno eksperymentalnym składzie. Czterech juniorów  w tym dwóch juniorów młodszych (Jakub Bińkowski, Adam Sobota, Radek Włoch i Szymek Antczak) oraz zawodnicy, którzy ostatnio więcej trenowali indywidualnie z uwagi na kontuzje (Kajdana, Blozik, Staroń) zostali uzupełnieni przez Katzego, Gajosa, Nogę, Marca, Molendowskiego i wspomnianego Mechnika. Po drugiej stronie spotkaliśmy byłego znajomego Miłosza Kwolka, który w poprzedniej rundzie grał w barwach naszego zespołu.
W samym spotkaniu nasz zespół miał dużo szczęścia gdyż przeciwnik na potęgę marnował sytuacje podbramkowe, w których górą był zazwyczaj Staroń. Z gry jednak stolarze z Dobrodzienia nie mieli większej przewagi i gdyby nie to iż parę środkowych obrońców tworzyli młodzi jeszcze piłkarze obraz spotkania mógł być zupełnie inny.

START DOBRODZIEŃ - KS MAŁAPANEW OZIMEK 2-2 (0-1)

Bramki: Kajdana, Noga

Małapanew: Staroń (60min.Bińkowski) - Katzy, Antczak, R.Włoch, Blozik - Gajos, Mechnik, Marzec (70min.Kajdana), Molendowski - Kajdana (60min.Sobota), Noga

Trener: Ł.Wicher