Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

III miejsce w SALTEX CUP 2013

• autor: Ozimek, 2013-06-30 10:17

Nasza drużyna zajęła III lokatę w Turnieju Saltex Cup 2013. W meczu półfinałowym pechowo przegrała 2-1 z Czarnymi Otmuchów, a następnie rozgromiła zwycięzcę IV ligi Skalnika Gracze aż 5-0. Turniej po rzutach karnych wygrała drużyna Piasta Strzelce Opolskie.

Drużyna Piasta jako jedyna przyjechała do Ozimka w pełnym i najmocniejszym składzie. W ekipie Czarnych i Małejpanwi brakowało kilku kluczowych zawodników, W naszym zespole byli to Staroń, Czapliński, Blozik, Noga, Katzy, Murszewski (kontuzje) Marzec (wyjazd) oraz Niegel (wesele). W zespole z Graczy rzucał się brak bramkarza Bąka oraz Nowackiego.

I PÓŁFINAŁ

Małapanew Ozimek - Czarni Otmuchów 1-2 (1-0)
1-0 Kwolek 9'
1-1 Strąg (k) 38'
1-2 Rychlik 55'

Pierwsza połowa spotkania stała pod znakiem dominacji Małejpanwi. Już w 9. minucie na prowadzenie "Hutników" wyprowadził Miłosz Kwolek, który strzelił głową po rzucie rożnym. Kolejne okazje mieli Konrad Górniaszek i Szymon Reimann, lecz na posterunku był golkiper Czarnych. Osiem minut po zmianie stron Otmuchowianom udało się jednak wyrównać, gdy z rzutu karnego Miłosza Ceikalskiego pokonał Przemysław Strąg. I od tego momentu obraz meczu diametralnie się zmienił. Na pięć minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego zwycięską bramkę dla podopiecznych trenera Tomasza Raka zdobył Maciej Rychlik, który uderzył z lewej strony pola karnego.

Skład Małejpanwi: Ciekalski - Malik, Podgórny, Kwolek, Kotula - Reimann, Górniaszek - Gajos (32' Rodriguez), Romanowski, Molendowski (38' Soszka) - Błahuta; trener: Łukasz Wicher

II PÓŁFINAŁ

Skalnik Gracze - Piast Strzelce Opolskie 0-2 (0-0)
0-1 Korchut 36'
0-2 Korchut 59'

Spotkanie świetnie mógł zacząć Skalnik, który już w pierwszej minucie powinien wyjść na prowadzenie. Świetnie w bramce Strzelczan zachował się jednak Artur Kukuczka. Większe emocje zaczęły się dopiero w drugiej połowie. Najpierw sam na sam z bramkarzem Skalnika znalazł się Daniel Wolny, lecz górą okazał się ten pierwszy. Chwilę potem jednak Piast wyszedł na prowadzenie. Po błędzie obrońcy, piłkę przejął Przemysław Korchut, po czym uderzył lewą nogą w ługi róg. Następnie, po strzale z dystansu jednego z zawodników Piasta, piłka wylądowała na słupku bramki Skalnika. W odpowiedzi, również z dystansu, strzelał Grzegorz Paciorek, lecz dobrą interwencją popisał się Kukuczka. Decydujący cios piłkarze ze Strzelec zadali w samej końcówce meczu, gdy sytuacje sam na sam z bramkarzem wykorzystał Korchut.

MECZ O III MIEJSCE

Małapanew Ozimek - Skalnik Gracze 5-0 (4-0)
1-0 Romanowski 12'
2-0 Reimann 15'
3-0 Romanowski 22'
4-0 Błahuta 29'
5-0 Rodriguez 41'

Początek spotkania nie zapowiadał pogromu Skalnika. Jednak dwie bramki w krótkim odstępie czasu ustawiły to spotkanie. W 12. minucie bowiem do siatki trafił Łukasz Romanowski, z trzy minuty po nim Szymon Reimann. Zaraz po tym sytuację zam na sam z bramkarzem zmarnował Helder Rodriguez. Do końca pierwszej połowy Małejpanwi udało się zdobyć jednak jeszcze dwie bramki. Najpierw, po akcji lewą stroną strzelał Kamil Molendowski, którego uderzenie obronił bramkarz, kótry był już jednak bezradny przy dobitce Romanowskiego. Następnie zaś, po dośrodkowaniu Molendowskiego celnie głową strzelił Krzysztof Błahuta. Wynik ustalił, strzałem sprzed pola karnego, w 41. minucie Rodriguez. W końcówce meczu świetną interwencją popisał się jeszcze Miłosz Ciekalski, który wyszedł zwycięsko z pojedynku sam na sam z jedym z zawodników Skalnika.

Skład Małejpanwi: Ciekalski - Gajos, Podgórny, Malik, Kotula - Reimann, Górniaszek - Molendowski, Romanowski, Rodriguez - Błahuta (46' Kwolek); trener: Łukasz Wicher

1-1 Łoziński

Mecz finałowy zaczął się fatalnie dla zawodników z Otmuchowa. W 10. minucie bowiem czerwoną kartkę otrzymał Maciej Rychlik i praktycznie całe spotkanie Czarni musieli grać w osłabieniu. Nie było tego jednak widać na boisku, a już na pewno nie podłamało to piłkarzy trenera Raka, mimo że na przerwę schodzili przegrywając, gdyż w samej końcówce pierwszej połowy prowadzenie Piastowi dał Denis Chluba. Determinacja Czarnych jednak opłaciła się - w drugiej połowie bramkę wyrównującą zdobył ładnym strzałem Michał Łoziński. W serii rzutów karnych zawodnik z Otmuchowa jednak jako jedyny się pomylił i serię jedenastek wygrała ekipa ze Strzelec Opolskich.

Sędzia: Marcin Kochanek