Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Małapanew - Ligota Turawska 3-1

• autor: Ozimek, 2013-06-03 14:53

Nie było niespodzianki. Małapanew Ozimek pewnie pokonała gości z Ligoty Turawskiej w stosunku 3-1. Dwie bramki dla "Hutników" zdobył Łukasza Romanowski, a jedno trafienie dołożył Błażej Gajos. Na uwagę zasługuje także debiut w bramce 16-letniego Miłosza Ciekalskiego.

Małapanew od początku przeważała. Pierwszy celny strzał na bramkę LZS-u oddał w 14. minucie Denis Kotula, lecz bramkarz przyjezdnych z nim sobie poradził. Bezradny był jednak kilkanaście sekund później przy uderzeniu Romanowskiego, dla którego było to już siedemnaste trafienie w sezonie.

W 22. minucie gry było już 2-0 dla "Pomarańczowo-czarnych", gdy dobrze przed polem karnym Ligoty znalazł się Błażej Gajos, który przelobował bramkarza przyjezdnych.

Do końce pierwszej połowy Ozimianie mieli jeszcze dwie bardzo dobre okazje do podwyższenia wyniku. Najpierw jednak Robert Murszewski trafił w słupek, a następnie strzał lewą nogą Adama Malika został obroniony.

Druga połowa nie różniła się zbytnio od pierwszych 45-iu minut. Podopieczni Łukasza Wichra kontrolowali przebiego boiskowych wydarzeń, od czasu do czasu groźnie atakując. Dwie doskonałe okazje miał rezerwowy tego dnia Kamil Molendowski. Za pierwszym razem jednak mocne uderzenie skrzydłowego minimalnie minęło bramkę, a następnie, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, uderzył zbyt lekko.

Do siatki udało się jednak trafić ponownie Romanowskiemu, który w 77. minucie technicznym strzałem przy słupku strzelił swoją drugą bramkę niedzielnego popołudnia.

Na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem honorowe trafienie uzyskali goście, gdy niefortunną interwencją Ciekalskiego zaskoczył Bartłomiej Jacek.

Małapanew Ozimek - LZS Ligota Turawska 3-1 (2-0)
1-0 Romanowski 14'