Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Małapanew przegrywa w Źlinicach

• autor: Ozimek, 2013-05-04 20:34

Małapanew Ozimek poległa w Źlinicach. Mimo bardzo dużej przewagi Ozimianie przegrali z Orłem 0-1 tracąc bramkę w samej końcówce spotkania.

„Pomarańczowo-czarni” praktycznie od początku meczu zaatakowali. Już w ciągu premierowego kwadransa trzy okazje bramkowe miał Michał Noga, lecz w pierszych dwóch przypadkach piłka minęła bramkę, a za trzecią próbą górą był bramkarz miejscowych. Golkiper ze Źlinic popisał się także doskonałą interwencją broniąc uderzenie głową Dawida Czaplińskiego z kilku metrów, gdy piłkę z rzutu rożnego dośrodkowywał Konrad Górniaszek.

Następnie z dystansu strzelali Denis Kotula, Łukasz Romanowski i Czapliński, za każdym razem jednak piłka mijała bramkę. Kolejną świetną okazję miał także Noga, lecz ponownie się pomylił.

Jeszcze w końcówce pierwszej połowy sprzed pola karnego uderzał Kotula. Mimo wielu okazji po stronie Małejpanwi pierwsze trzy kwadranse mecz w Źlinicach zakończyły się bezbramkoym remisem.

W 52. minucie powinno być 1-0 dla „Hutników”. Po długim podaniu Czaplińskiego piłkę do Nogi zgrał Kotula. Najlepszy strzelec Małejpanwi uderzył jednak prosto w bramkarza. Kilkanaście minut po tym bramkarz Źlinic skopiował swój wyczyn i nadal był bezbramkowy remis.

Na dwadzieścia minut przed końcem pierwszy celny strzał na bramkę Tomasza Staronia oddał zespół gospodarzy. Po indywidualnej akcji jednego z zawodników Orła nasz bramkarz złapał jednak piłkę.

W 78. minucie z rzutu wolnego strzelał Noga, lecz ponownie górą był golkiper miejscowych.

Na pięć minut przed końcem meczu arbiter podyktował rzut karny przeciwko drużynie trenera Wichra. Zawodnik Źlinic chciał uderzyć w styli Antonina Panenki, ale Staroń został na środku bramki i złapał piłkę.

Niewykorzystane przez naszą drużyną sytuacje jednak w końcu się zemściły. W 87. minucie po niezłej akcji i błędach naszych zawodników padła jedyna bramka spotkania.  Jeszcze w doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkę (będąc już na ławce rezerwowych) otrzymał Konrad Górniaszek.

Orzeł Źlinice – Małapanew Ozimek 1-0 (0-0)

Skład Małejpanwi: Staroń – Kotula, Malik, Jacek, Blozik – Górniaszek (Marzec 72’), Czapliński – Gajos (Molendowski 65’), Romanowski Reimann 65’), Rodriguez (Kwolek 58’) – Noga; trener: Łukasz Wicher

Żółte kartki: Górniaszek

Czerwone kartki: Górniaszek

Widzów: 80 (w tym 20 z Ozimka)