Kolejny pojedynek o szczyt tabeli

• autor: Ozimek, 2013-05-03 09:32

Już w sobotę 4 maja nasza druzyna wyjeżdża do Źlinic na pojedynek z tamtejszym Orłem. Zespół ze Źlinic przed sezonem był wymieniany wśród faworytów do awansu do IV ligi i potwierdza tą tezę mocnym składem jak na warunki opolskie

Większość piłkarzy jest jednak przyjezdna, a to jakby nie ta sama polityka, ktora przyświeca Hutnikom gdzie w kadrze zespołu aż 14 to wychowankowie i chłopcy z Ozimka. Bogatemu jednak nikt nie zabroni i w teamie Henryka Olsoka roi się od byłych piłkarzy m.in. III ligowej Odry - m.in. Lokaj, Szychta, Majer, Tuński ,a także innych byłych 3-ligowców jak Ciach (Skalnik Gracze, TOR Dobrzeń), Reisig (Krasiejów, Gracze), Szałański (Victoria Chróscice), Mokrzycki (Tor Dobrzeń),  Michałowski (Swornica), Szpon (Skalnik Gracze), Tomasik (Ruch Zdzieszowice - II liga) oraz Czajkowski (Krasiejow). Do tego nazwiska solidnego Mariusza Staniowa i uzdolnionego Tomasza Sowady. W zespole ze Źlinic nie wystepuje z kolei już nasz wychowanek Adam Berbelicki, a nad całością wciąż czuwa trener Krzysztof Job - czyli rownież trener byłych 2 i 3 ligowców.
Jakby tego było mało do  Źlinic sprowadzono trzech zawodnikow zagranicznych, ale dopiero w meczu z Ozimkiem zobaczymy ich na boisku z uwagi na to iż tak długo czekano na ich certyfikaty. Dwoch z Brazyli i jeden z Portugalii, a więc jak na warunki IV ligowe opolskie to taka niegdyś Chelsea Abramowicza czyli droga zabawka w rękach bogatego właściciela. Wielkie słowa uznania dla działaczy ze Źlinic iż stworzyli taki zespół oraz doprowadzili do porzadku stadion w  Źlinicach bo o takich społeczników coraz trudniej w swiecie piłki amatorskiej.

Gdzie w tym wszystkim miejsce dla naszych zawodników? Ambicja, lokalny patriotyzm i ogromne serce do gry to cechy ,które młodzi Hutnicy wychowani na częstochowskiej będą chcieli przedciwstawić armi ze Źlinic. W naszym zespole poza pauzującym za 4 zółta kartke Robertem Murszewskim i Kamilem Niegelem, ktorego moga zatrzymac sprawy osobiste do dyspozycji trenera są wszyscy piłkarze. W kadrze znajdzie się również miejsce dla dwóch juniorów Marca i Reimanna, ktorzy swój mecz na prośbę Startu mają w ten weekend odwołany.

Początek kolejnego spotkania z serii z trzema czołowymi druzynami (Piast - w ubiegłą sobotę, Orzeł - w najblizszą sobote 4 maja, Czarni - w środę 8 maja) odbędzie się w sobotę o g.17 w Źlinicach. W meczu w rundzie jesennej w Ozimku górą był Orzeł wygrywając 3-2

KADRA NA MECZ:

Bramkarze: Staroń Tomasz, Bański Łukasz

Obrońcy: Katzy Daniel, Blozik Roman, Czapliński Dawid, Podgorny Mariusz, Malik, Adam, Jacek Bartek

Pomocnicy: Górniaszek Konrad, Molendowski Kamil, Marzec Mateusz, Reimann Szymon, Kotula Denis, Rodriguez Mendez, Gajos Błażej

Napastnicy: Noga Michał, Romanowski Łukasz, Błahuta Krzysztof, Kwolek Miłosz

Polska-Słowenia Wrocław EL MS 2010