Na razie tylko przegrywają

• autor: Ozimek, 2013-02-10 12:10

Nasza drużyna podzielona na dwa równorzędne składy odniosła trzecią i czwartą porażkę w okresie przygotowawczym. W spotkaniach z przedstawicielmi klasy okręgowej nasza druzyna wcale nie była gorsza jednak nie potrafiła strzelic bramki.

Pewnym usprawiedliwieniem naszej druzyny jest jednak fakt iż typowo piłkarskich zajęc jeszcze nie miała więc nie może byc mowy o skuteczności pod bramką rywali bowiem nad tymi elemenatami piłkarze będą dopiero pracować.

Małapanew w obu meczach wystawiła do gry także kilku juniorów. W Brzegu zagrali m.in. 18 letni Mateusz Marzec oraz zaledwie 15 letni junior młodszy Krzysztof Soszka. W spotkaniu z Piomarem Przywory zagrali 18 letni Jakub Włoch, Szymon Reimann, Łukasz Sząszor i Kamil Wodecki.

W spotkaniu z Stalą Brzeg zagrał awizowany już wczesniej pierwszy zagraniczny piłkarz w historii Małejpanwii Progress Musepa z Zimbawe, ktory sam zgłosił się na testy i miał świetną okazję na zdobycie bramki jednak po jego strzale z główki piłka trafila w poprzeczkę i odbiła się od linii bramkowej wychodząc w boisko. Oprócz niego w spotkaniu z Stalą zagrał poraz pierwszy Kamil Nykiel ,który miał ostatnio ponad rok przerwy w grze (wcześniej Czarni Otmuchów - wychowanek Polonii Nysa).

Tym razem zabrakło w grach kontrolnych Denisa Kotuli (testowany zawodnik z SMSu Łódź) - przebywał wraz z reprezentacją Politechniki na akademickich mistrzostwach Polski futsalu oraz Dawida Czaplińskiego (sprawy osobiste).

Warto dodać iż w Brzegu (porażka 2-0)nasza drużyna za sprawą Lukasza Romanowskiego nie wykorzystała rzutu karnego. Z kolei spotkanie z Piomarem przegrała 1-0 również po rzucie karnym egzekwowanym przez byłego zawodnika Ozimka Mateusza Zalewskiego. W barwach Przywór zagrali także inni byli zawodnicy naszego klubu Andrzej Solski oraz Grzegorz Hansz.

STAL BRZEG - MAŁAPANEW OZIMEK 2-0 (1-0)

Małapanew: Staroń - Gajos, Musepa (Pawel Mala), Jacek (TOR Dobrzeń), Blozik (LZS Ligota Turawska) - Górniaszek, Marzec (juniorzy) - Nykiel (rok bez gry - ostatnio Czarni Otmuchów), Romanowski, Jarząbek (68min.Noga) - Noga (46min.Soszka - juniorzy młodsi)

Trener: Ł.Wicher

PIOMAR PRZYWORY - MAŁAPANEW OZIMEK 1-0 (1-0)