Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

LZS Bugaj Nowy - Małapanew Ozimek 1-4

• autor: Ozimek, 2012-11-24 18:09

Zgodnie z oczekiwaniami Małapanew pokonała przedstawiciela klasy A LZS Bugaj Nowy w 1/32 PP na szczeblu okręgu 4-1. Bramki zdobywali Michal Noga, Robert Murszewski, Konrad Górniaszek oraz junior Jakub Włoch. Warto podkreslić iż trener zespołu desygnowal do gry pięciu juniorow, którzy zagrali dobre zawody.

Spotkanie rozpoczęło się, dość niespodziewanie, idealnie dla miejscowych, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie. Najpierw Tomasz Staroń odbił strzał sprzed szesnastki jednego z piłkarzy Bugaja, jednak przy dobitce był on bezradny i już na starcie zawodów w Cieciułowie zapachniało niespodzianką.

Podopieczni trenera Wichra szybko jednak wzięli się za odrabianie tej minimalnej straty. Chwilę po golu dla Bugaja świetna okazję miał Kamil Molendowski, lecz strzał z pierwszej piłki skrzydłowego „Hutników” poszybował wysoko nad poprzeczką.

Bardziej precyzyjny był w 14. minucie Noga. Po stracie jednego z defensorów Bugaja napastnik Małejpanwii przejął piłkę na dwudziestym metrze, po czym uderzył lewą nogą idealnie w okienko, nie do obrony dla golkipera LZS-u.

W kolejnych fragmentach dwie dobre okazje stworzyli sobie piłkarze Bugaja. Dwukrotnie jednak na posterunku był Staroń.

Te okazje zemściły się na ambitnie grających gospodarzach. Kilkadziesiąt sekund przed upływem drugiego kwadransa gry bowiem bramkę dającą prowadzenie „Pomarańczowo-czarnym” zdobył Włoch. Ozimski lewoskrzydłowy idealnie wykończył kilkudziesięciometrowe podanie Murszewskiego, pokonując bramkarza pewnym i mocnym strzałem głową w długi róg.

Pięć minut po bramce Włocha świetną okazję miał Noga, lecz miejscowy golkiper tym razem wygrał pojedynek e snajperem Małejpanwii.

Jeszcze nim gwizdek arbitra zabrzmiał po raz ostatni w pierwszej połowie Ozimianom udało się zdobyć trzecią bramkę. W ostatniej minucie regulaminowego czasu w szesnastce ekipy z Bugaja faulowany był Włoch, a z jedenastu metrów nie pomylił się kapitan „Hutników” Murszewski.

Po zmianie stron Małapanew w pełni kontrolowała przebieg spotkania. W pierwszym kwadransie drugiej odsłony golkipera miejscowych próbowali pokonać Łukasz Romanowski oraz Szymon Reimann, lecz w pierwszym przypadku piłka niewiele minęła słupek, w drugim zaś na wysokości zadania stanął bramkarz LZS-u.

W 62. minucie było już jednak „po meczu”. Po aucie dla Małejpanwii piłka trafiła do będącego na dziesiątym metrze Górniaszka, który oddał na tyle mocny strzał w światło bramki, że bramkarz Bugaja nie miał szans na skuteczną interwencję.

Do końca zawodów drużyna z Ozimka mogła jeszcze powiększyć konto bramkowe, lecz piłka po strzałach Reimanna, Górniaszka i Romanowskiego nie potrafiła już znaleźć drogi do siatki.

Małapanew wygrała w Cieciułowie 4-1 i awansowała do 1/16 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. W następnej rundzie „Hutnicy” zmierzą się w Dobrodzieniu z tamtejszym Startem, który pokonał Unię Murów. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 1. grudnia.

LZS Bugaj Nowy -  Małapanew Ozimek 1-4 (1-3)