Bartosz Momot ponownie w Ozimku

• autor: Ozimek, 2012-09-28 12:53

21 letni Bartosz Momot po raz trzeci został zawodnikiem naszego klubu. Bartek uznawany swego czasu za spory talent ostatnio sportowo byl jakby "na zakręcie". Przez 12 miesięcy nie grał w żadnym klubie i postanowił odbudowac się w klubie, którego przecież jest wychowankiem.

Bartek podobnie jak wielu innych jego kolegów zaczynał przygodę w młodzikach nastepnie trampkarzach i juniorach naszego klubu. W 2008 roku postanowił kontynuować grę w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie gdzie został z Ozimka wypozyczony. Po rocznym pobycie postanowił wrócić do Ozimka by jako junior kontynuować i pomóc seniorom w lidze okręgowej. Pomimo słabej rundy w wykonaniu podopiecznych Andrzej Mazurka (trenował wtedy Małapanew) Bartek był jednym z wyróżniajacych się zawodników. Dobre recenzje zebrał szczególnie w Wierzbicy Górnej, której wprawdzie nie zatrzymał jednak należał do najjasniejszych postaci zespołu (Wierzbica pewnie zwyciężyła w rozgrywkach). Po półrocznej grze w Ozimku trafił do 5 zespołu na mecie rozgrywek ligi okręgowej ze Sławic. Następnie śladem trenera poraz drugi powrócił do Ozimka. Nie był to najlepszy okres dla naszego klubu gdyż zespół spadł dopiero co z ligi okregowej, a w klubie był spory bałagan nie tylko sportowy, ale i organizacyjny. Od tego momentu jednak Małapanew pięła się w ligowej hierarchi jednak wychowanek HKS-u nie miał udanego sezonu szczególnie w drugiej rundzie gdy nie mógł pogodzić pracy zawodowej i przegrał ostatecznie rywalizację z Marcinem Dzikowskim. Po roku postanowił spróbować swoich sił w zespole Krosnicy gdzie jednak miał trudnego rywala w bramce mianowicie grającego trenera Mariana Wiatrowskiego. Bartek tylko raz otrzymał swoja szansę, a było to dokładnie 17 wrzesnia 2011 roku. Od tego czasu Bartek miał przerwę, a po roku gry bez konieczności płacenia za niego odstępnego ponownie trafił do klubu, którego jest wychowankiem. To trzeci powrót młodego bramkarza do Ozimka. Dla Bartka domowy stadion na pewno jest najlepszym miejscem by odbudowac dawną formę i potwierdzić iż nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. W ostatnim czasie bramkarz przygotowywał się do sezonu  z zawodnikami Małejpanwii biorąc udzial w spotkaniach sparingowych i treningach.

Bartkowi życzymy samych sukcesów!

31.03.1999 Polska-Szwecja Chorzów EL ME 2000