Małapanew Ozimek - Pogoń Prudnik 2-0

• autor: Ozimek, 2012-09-08 21:51

Po ostatnim zwycięstwie nad Chemikiem Kędzierzyn-Koźle piłkarze Małejpanwi Ozimek ponownie zgarnęli komplet punktów. W meczu szóstej kolejki IV ligi „Hutnicy” pokonali 2-0 Pogoń Prudnik.

Mecz się jeszcze na dobre nie zaczął a piłka już znalazła się w siatce gości z Prudnika. W 3. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Grzegorz Kielanowski, a w polu karnym piłkę mądrze przepuścił Adam Malik. Futbolówka ostatecznie trafiła pod nogi Dawida Czaplińskiego, który miał przed sobą tylko bramkarza i sytuację tą zamienił na bramkę.

Piłkarze gości nie zdążyli się jeszcze otrząsnąć po stracie pierwszej bramki, a Małapanew prowadziła już 2-0. Michał Noga podaniem uruchomił Łukasza Romanowskiego, który gdy wpadł w pole karne, po profesorsku ograł obrońcę Pogoni po czym precyzyjnym strzałem lewą nogą nie dał szans na skuteczną interwencję Tomaszowi Roskoszowi.

W kolejnych fragmentach spotkania podopieczni trenera Wichra w pełni kontrolowali przebieg meczu, od czasu do czasu atakując. Próby strzałów z dystansu Roberta Murszewskiego, Dawida Jarząbka oraz Kamila Molendowskiego lądowały jednak albo obok bramki albo w rękawicach Roskosza.

Pod koniec pierwszej części Małapanew miała jeszcze dwie bardzo dobre okazje do podwyższenia prowadzenia. Najpierw jednak Molendowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem, a następnie drogi do siatki nie znalazł strzał głową Czaplińskiego.

Tuż po zmianie stron świetną okazję miał Noga. Roskosz wygrał jednak pojedynek sam na sam z atakującym z Ozimka.

Obraz gry w drugiej połowie nie różnił się od wydarzeń z pierwszej odsłony. Małapanew cały czas kontrolowała spotkanie, starając się tworzyć kolejne okazje do podwyższenia wyniku, a goście z Prudnika cały czas grali bardzo defensywnie. Swoje okazje mieli najaktywniejsi Noga oraz Romanowski, jednak bardzo dobrze w bramce Pogoni spisywał się Roskosz.

Po sześciu kolejkach Małapanew zajmuje czwarta pozycję w tabeli. W następnej serii spotkań Ozimianie spotkają się w Strzelcach Opolskich z tamtejszym Piastem. Ekipa ze Strzelec ma tyle samo punktów co „Pomarańczowo-czarni” wyprzedza nas jednak dzięki lepszej różnicy bramek.

Małapanew Ozimek – Pogoń Prudnik 2-0 (2-0)

1-0 Czapliński 3’ (asysta Kielanowski)

2-0 Romanowski 5’ (asysta M. Noga)

Małapanew: Staroń – Katzy, Malik, Czapliński (Podgórny 88’), Kielanowski – Górniaszek (Grajoszek 61’), Murszewski – Molendowski (Hansz 85’), Romanowski, Jarząbek (Zmuda 65’) – M. Noga; trener: Łukasz Wicher