Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Małapanew Ozimek - Chemik Kędzierzyn 2-0

• autor: Ozimek, 2012-09-02 08:16

Małapanew Ozimek pokonała Chemik Kędzierzyn-Koźle 2-0 przerywając tym samym passę dwóch porażek z rzędu. Bramki dla „Hutników” zdobyli Dawid Czapliński oraz Michał Noga.

Już w 5. minucie golkipera gości próbował pokonać Dawid Jarząbek, lecz Tomasz Olszewski pewnie złapał strzał lewoskrzydłowego Małejpanwi. Chwilę po tym dobrą akcję przeprowadził Noga, lecz strzał Łukasza Romanowskiego został zablokowany przez defensorów Chemika.

Kilka chwil po upływie premierowego kwadransa gry bardzo bliski otworzenia wyniku był Noga. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Roberta Murszewskiego uderzenie głową napastnika Ozimian minimalnie minęło bramkę.

W kolejnych minutach swoich szans strzałami z rzutów wolnych próbowali Grzegorz Kielanowski oraz Jarząbek. Ich uderzenia mijały jednak bramkę Olszewskiego.

Pod koniec pierwszej części meczu zaatakowali goście z Kędzierzyna. Najpierw jednak strzał z woleja jednego z napastników Chemika przeleciał nad poprzeczką bramki Tomasza Staronia, a następnie goście nie wykorzystali zamieszania w polu karnym Małejpanwi.

Pięć minut po zmianie stron groźnie uderzał Romanowski, Olszewski jednak zdołał odbić piłkę. Następnie z dystansu próbował Kielanowski, lecz golkiper gości pewnie złapał futbolówkę.

W 62. minucie miała miejsce kluczowa dla losów meczu sytuacja. Lewym skrzydłem popędził Jarząbek po czym wrzucił piłkę w pole karne. Do niej jako pierwszy dopadł Noga, po którego strzale piłka przeleciała nad poprzeczką, a w napastnika KS-u wpadł Olszewski. Arbiter zdecydował się podyktować rzut karny dla drużyny trenera Wichra i ukarać bramkarza Chemika żółtą kartką. Do ustawionej na jedenastym metrze futbolówki podszedł Czapliński, który pewnym strzałem umieścił ją w bramce dając Małejpanwi prowadzenie.

Niecałe dziesięć minut później Chemik miał najlepszą swoją okazję w meczu. Po rzucie rożnym i strzale głową fantastyczną paradą popisał się jednak Staroń i „Pomarańczowo-czarni” nadal byli na prowadzeniu.

Ta sytuacja zemściła się na piłkarzach trenera Lisickiego. W 77. minucie bardzo dobrym podaniem do Nogi z prawej strony popisał się Romanowski. Atakujący Małejpanwi zaś strzałem z pierwszej piłki w długi róg pozbawił gości nadziei o korzystny dla nich wynik.

Jeszcze na kilka minut przed końcem swoją bramkę mógł zdobyć Romanowski, lecz Olszewski obronił jego strzał głową.

„Hutnicy” po bardzo dobrym meczu zasłużenie pokonali Chemik Kędzierzyn-Koźle 2-0. Klub chciałby podziękować kibicom, zarówno ozimskim, jak i licznie zgromadzonym przyjezdnym, za fantastyczną atmosferę na trybunach.

Kolejne spotkanie, w ramach szóstej kolejki IV ligi, Małapanew rozegra w następną sobotę (8. września) z Pogonią Prudnik w Ozimku. Początek spotkania o godzinie 16.30.

Małapanew Ozimek – Chemik Kędzierzyn-Koźle 2-0 (0-0)

1-0 Czapliński (k) 63’

2-0 M. Noga 77’ (asysta Romanowski)

Małapanew: Staroń – Katzy (Zmuda 89’), Czapliński, Malik, Kielanowski – Górniaszek, Murszewski (Reimann 72’) – Molendowski, Romanowski (Bejm 90’+4), Jarząbek (Grajoszek 87’) – M. Noga; trener: Łukasz Wicher

Ż. k.: Semeniuk, Szafarczyk, Olszewski, Kapica, Węgier, Jaciuk i Dziewulski - Czapliński

Sędzia: Sebastian Grzebski (Nysa)

Widzów: ok. 450 (w tym 80 z Kędzierzyna)

Czas gry: 96’ (46’+50’)