Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Widawa - Małapanew 3-2

• autor: Ozimek, 2012-06-05 22:08

W zakończonym sezonie Malapanew uległa 3-2 w Lubskiej rozpędzonej Widawie, która w dziewięciu ostatnich meczach wygrała aż sześciokrotnie, doznając tylko jednej porażki. Nasz zespół na miejsce dotarł z problemami kadrowymi bowiem HKS był reprezentowany jedynie przez 12 seniorów. Trzech dodatkowych zawodników tworzyli więc juniorzy: Tobiasz Weinzettel, Michał Grajoszek oraz Jakub Włoch.

W meczu trener Wicher dał pograć zawodnikom, którzy do tej pory rzadziej pojawiali się na boisku, a Ci pomimo porażki zaprezentowali się dobrze na tle silnego rywala, który w swoim składzie ma zawodników z III-ligowego Namysłowa i Oleśnicy.

Spotkanie było – szczególnie w pierwszej połowie – rozgrywane w bardzo szybkim tempie i stało na dobrym poziomie. Było także bardzo ostre w wykonaniu miejscowych piłkarzy, na co niestety pozwalał im arbiter sędziujący te zawody.

Pierwszy celny strzał na bramkę oddał już w trzeciej minucie Michał Noga. Bramkarz gospodarzy złapał jednak jego strzał. Zaraz po tym niezłą sytuację stworzył sobie Kamil Molendowski, lecz wszystko wyjaśnił ponownie golkiper Widawy.

W 8. minucie mogło być 1-0 dla Małajpanwi, lecz strzał Nogi odbił bramkarz, a dobitka Molendowskiego przeleciała minimalnie obok słupka. Chwilę później na bramkę ekipy z Lubskiej uderzał Błażej Gajos, ale i tym razem piłka - przelatując nad poprzeczką - nie znalazła drogi do siatki.

Kilka minut później groźnie z dystansu strzelili gospodarze, po rykoszecie Tomasz Staroń jednak pewnie złapał futbolówkę.

Dwie minuty po upływie premierowego kwadransa meczu Konrad Górniaszek świetnie przyjął piłkę przed szesnastką Widawy, po czym bez zastanowienia oddał strzał na bramkę lewą nogą. Przeleciał on jednak obok słupka.

Pięć minut po tym Ozimianie powinni prowadzić. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Roberta Murszewskiego precyzyjną główką popisał się Michał Grajoszek. Swoich kolegów uratował jednak bramkarz miejscowych wykazując się dobrym refleksem.

W 25. minucie piłkarze z Lubskiej przeprowadzili groźną sytuację, zakończoną jednak strzałem nad bramką. Niestety minutę później zdołali oni umieścić piłkę w siatce. Po akcji lewą stroną, precyzyjnym strzałem z szesnastki prowadzenie gospodarzom dał Bartłomiej Maciejewski.

W kolejnych minutach gra się nieco wyrównała, kolejną bramkę zdobyli jednak zawodnicy Widawy. Po stracie piłki przez naszych zawodników i świetnie przeprowadzonej kontrze miejscowi oddali strzał z ostrego kąta. Staroń zdołał odbić to uderzenie, lecz nie był w stanie nic zrobić z dobitką Piotra Glucha.

Na 120 sekund przed końcem pierwszej połowy „Hutnicy” odpowiedzieli bramką kontaktową. Po składnej akcji naszych zawodników piłkę z prawej strony  - idealnie na głowę Nogi - dośrodkował Gajos. Strzał młodszego z braci zdołał złapać bramkarz gospodarzy, jednak uczynił to już za linią bramkową i mimo licznych protestów miejscowych kibiców sędzia – słusznie – wskazał na środek boiska.

Niestety, ledwie trzy minuty po wznowieniu gry Widawa ponownie prowadziła dwoma bramkami. W wyniku niedokładnego podania na trzydziestym metrze piłkę stracił Robert Murszewski. Przejął ją Marek Suchocki, który od razu ruszył do przodu i mierzonym strzałem tuz sprzed szesnastki zdobył trzecią tego deszczowego i zimnego popołudnia bramkę dla Widawy.

Małapanew dążyła do odrobienia strat, z minuty na minutę osiągając coraz to większą przewagę. Gospodarze, z kolei, co jakiś czas wyprowadzali zabójcze kontry.

W 54. minucie z dystansu uderzał Murszewski, lecz piłka przeleciała nad bramką. Nasz kapitan miał dobrą sytuację także trzy minuty później, gdy po minięciu kilku przeciwników i „klepce” ze Sławomirem Knapikiem bramkarz LZS-u obronił jego uderzenie lewą nogą.

W ciągu następnych pięciu minut gospodarze przeprowadzili trzy kontry, po których mogło być już „po meczu”. Dwukrotnie jednak świetnie wykazał się Staroń, za trzecim razem zaś piłka przeleciała minimalnie obok słupka.

Na niecały kwadrans przed końcem zawodów z prawego skrzydła dośrodkował Grzegorz Hansz. Uderzenie głową Michała Nogi przeleciało jednak minimalnie obok bramki. Minutę później Noga oddał mocny strzał, golkiper Widawy był jednak na posterunku.

Zaraz po tym nadzieje na choćby punkt dał nam Mariusz Kwietniewski. Doświadczony stoper popisał się świetnym uderzeniem kilkunastu metrów, po którym piłka wylądowała w siatce.

W ostatnich dziesięciu minutach Małapanew desperacko dążyła do strzelenia trzeciej bramki. Zabrakło jednak precyzji i zdecydowania pod bramką rywala i tym samym kończymy sezon ligowy porażką w Lubskiej.

To jednak jeszcze nie koniec emocji związanych z naszym klubem przed wakacjami. W najbliższą sobotę (9. czerwca) przy ulicy Częstochowskiej, przez cały dzień kibiców Małejpanwi czeka mnóstwo atrakcji związanych z awansem do czwartej ligi oraz 66-tą rocznicą powstania klubu.

O godzinie 9.00 rozpocznie się turniej dzieci i młodzieży, a o 15.30 seniorzy rozegrają towarzyskie spotkanie z IV-ligowym Śląskiem Łubniany. W międzyczasie odbędzie się także loteria fantowa na której do wygrania będą koszulki naszych wychowanków – Waldemara Soboty i Pawła Olkowskiego. Serdecznie zapraszamy!

LZS Widawa Lubska - Malapanew Ozimek 3-2 (2-1)

1-0 Maciejewski 26