Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

MAŁAPANEW W IV LIDZE!!!

• autor: Ozimek, 2012-06-02 23:41

Małapanew we wspaniałym stylu postawiła kropkę nad "i" pokonując LZS Kup aż 9-1. Tym samym "Hutnicy" przypieczętowali awans do IV ligi. Spotkanie rozgrywane bez kibiców miało jednak swoją publikę w postaci blisko 100-osobowej służby porządkowej, a wszystkich tych, którzy nie mogli zobaczyć Hutników zarząd klubu zaprasza za tydzień na fetę i mecz z IV ligowym Śląskiem Łubniany!

Ozimscy piłkarze objęli prowadzenie już po dziesięciu minutach gry. Będący z lewej strony pola karnego Sławomir Knapik zagrał piłkę wzdłuż piątego metra gości, a tam był Michał Noga, który nie dał najmniejszych szans golkiperowi LZS-u.

Kilka minut później dobrą okazję miał Błażej Gajos. Po dokładnym dośrodkowaniu Nogi z lewej strony nasz prawy pomocnik jednak niecelnie główkował.

W 17. minucie gry było już 2-0 dla „Hutników”. Fantastycznym strzałem z ponad dwudziestu metrów popisał się Krzysztof Błahuta zdobywając tym samym swoją osiemnastą bramkę w kampanii.

Minęło zaledwie 120 sekund a Małapanew prowadziła już trzema bramkami. Po błędzie obrońcy przyjezdnych piłkę przejął Błahuta po czym strzelił z ostrego kąta. Golkiper ekipy z Kup zdołał obronić jego strzał, ale nie miał już nic do powiedzenia przy dobitce Knapika.

Niewiele przed upływem drugiego kwadransa meczu podopieczni trenera Wichra stworzyli sobie kolejne dwie dobre okazje, lecz najpierw Błahuta uderzył nad bramką, a następnie nikt nie sfinalizował podania byłego napastnika m. in. Swornicy Czarnowąsy.

W 32. minucie doskonałą okazję miał Noga, ale jego strzał głową po wrzutce Grzegorza Kielanowskiegoo był niecelny.

Dwie minuty później udało się jednak po raz czwarty pokonać Łukasza Jacyniuka. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Roberta Murszewskiego piłki nie sięgnął Noga. Futbolówkę przejął jednak Mariusz Kwietniewski, po czym bez zastanowienia uderzył pod poprzeczkę i było 4-0.

Do końca pierwszej połowy jeszcze groźnie strzelał Kielanowski oraz dwa bardzo dobre dośrodkowania w szesnastkę przyjezdnych posłał Gajos, jednak strzał tego pierwszego minął bramkę, a piłek wrzuconych przez Gajosa nikt nie potrafił zamienić na kolejne bramki.

Chwilę po zmianie stron świetnym podaniem popisał się Konrad Górniaszek, lecz Gajos nie zdołał sięgnąć piłki.

Po upływie trzech minut drugiej połowy wywalczyliśmy rzut karny. Po dobrej akcji Knapika piłka trafiła do Michała Nogi, a ten został sfaulowany przez obrońcę gości. Do ustawionej na jedenastym metrze piłki niespodziewanie podszedł bramkarz Małejpanwi Tomasz Staroń i strzałem lewą nogą podwyższył na 5-0.

W 52. minucie zawodów padał kolejna bramka. Swoje drugie trafienie zaliczył Kwietniewski, który ponownie uderzał po kornerze wykonywanym, tradycyjnie, przez kapitana „pomarańczowo-czarnych” Roberta Murszewskiego.

Po godzinie gry dwie doskonałe sytuacje mieli Noga oraz wprowadzony kilka minut wcześniej Paweł Bejm, lecz ich strzały były minimalnie niecelne.

Niedługo po tym honorową bramkę zdobyła ekipa Kup – Michał Dec z ostrego kąta przelobował Staronia.

To trafienie podziałało na piłkarzy z Ozimka jak płachta na byka. W ciągu kolejnych dziewięciu minut zdobyli oni bowiem aż trzy bramki! Najpierw, w 69. minucie, faulowany w polu karnym był Mateusz Marzec i on sam wymierzył sprawiedliwość zdobywając siódmą bramkę dla Małejpanwi.

Na 8-1 podwyższył Noga, który po indywidualnej akcji najpierw minął bramkarza, a następnie kładąc obrońcę umieścił piłkę w siatce.

Dziewiąte trafienie, które okazało się ostatnim tego popołudnia, zaliczył Murszewski. Przywódca „Hutników” popisał się świetną indywidualną akcją w której finale nie dał szans w pojedynku jeden na jeden Szymonowi Jednakiemu, który w przerwie zmienił między słupkami Jacyniuka.

W ostatnich minutach meczu stuprocentowe okazje mieli jeszcze Kamil Molendowski oraz Marzec, lecz wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Po ostatnim gwizdku sędziego wystrzeliły korki mrożonych już od jakiegoś czasu w Małej Panwi szampanów. Ozimek, na kolejkę przed końcem sezonu, awansowała – po siedmiu latach przerwy – do IV ligi opolskiej.

W ostatniej serii spotkań Ozimianie zmierzą się na wyjeździe z LZS-em Widawą Lubska. Spotkanie odbędzie się już w najbliższy wtorek, tj. 5. czerwca, o godzinie 18.00. Z kolei spotkanie towarzyskie kończące okres roztrenowania "pomarańczowo-czarnych" rozegrane zostanie w sobotę 9. czerwca o godzinie 15.30 na stadionie w Ozimku i będzie jedną z kilku atrakcji zaplanowanych na ten dzień.

Klub Sportowy Małapanew Ozimek serdecznie chciałby podziękować wszystkim, którzy w sobotę zjawili się na stadionie przy ulicy Częstochowskiej, aby pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas meczu. Ten awans jest dla Was!

Małapanew Ozimek – LZS Kup 9-1 (4-0)

1-0 M. Noga 11

2-0 Błahuta 17