Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Małapanew przegrywa z Murowem. Awans odłożony

• autor: Ozimek, 2012-05-20 15:18

Małapanew Ozimek musi odłożyć świętowanie awansu do IV ligi. W meczu, który mógł zadecydować o promocji „Hutników” do wyższej klasy rozgrywkowej, drużyna z Ozimka przegrała z Unią Murów 0-2.

Spotkanie od pierwszych minut było bardzo zacięte. W 9. minucie, po zagraniu Mateusza Zalewskiego błąd popełniła obrona Unii, dzięki czemu do piłki dopadł Michał Noga. Nasz atakujący jednak, będąc niemal sam na sam z Krystianem Wienchem uderzył nad bramką.

W rewanżu strzał z linii szesnastki oddali Murowianie, lecz futbolówka przeleciała obok bramki strzeżonej przez Tomasza Staronia.

Kilka minut po tym najlepszą okazję w pierwszych 45-ciu minutach miała Małapanew. Po kornerze wykonywanym przez Roberta Murszewskiego strzał głową oddał Noga, piłka wylądowała jednak na poprzeczce.

W końcówce pierwszej połowy dobrą okazję do zdobycia bramki mieli jeszcze goście, lecz błąd Staronia naprawił Błażej Gajos, który wybił piłkę sprzed własnej bramki.

W 55. minucie kolejną dobrą okazję miał Noga, jednak po raz kolejny futbolówka nie potrafiła znaleźć drogi do siatki. Unia z minuty na minutę coraz bardziej przeważała, co niestety przyniosło korzystne dla niej efekty.

Na nieco ponad kwadrans przed końcem spotkania goście z Murowa wyszli na prowadzenie. Po rzucie rożnym i błędzie Staronia piłkę do siatki wpakował – z najbliższej odległości – Krzysztof Mioduszewski.

Niestety nasi piłkarze zamiast strzelić wyrównującą bramkę stracili drugą, która przesądziła już o zwycięstwie Unii. W 83. minucie nasi obrońcy zbyt krótko wybili piłkę i Kamil Hodera strzałem przy słupku nie dał szans Staroniowi.

Małapanew do ostatnich sekund próbowała jednak strzelić przynajmniej bramkę honorową. Szczęście nie było jednak tego popołudnia po naszej stronie i zakończyliśmy to spotkanie bez choćby najskromniejszej zdobyczy bramkowej. W ostatniej minucie goście mogli nas jeszcze dobić, lecz Paweł Żehaluk, będąc w doskonałej sytuacji, strzelił nad bramką.

Dzięki zwycięstwu Unia odrobiła do Małejpanwi trzy punkty i w tej chwili obie ekipy dzieli dystans pięciu oczek. W kolejnej serii spotkań „Pomarańczowo-czarni” jadą do Prószkowa, aby spotkać się tam – na sztucznej nawierzchni – z LZS-em Przywory.

Małapanew Ozimek – Unia Murów 0-2 (0-0)

0-1 Mioduszewski 73

0-2 Hodera 83

Małapanew: Staroń – Gajos, Wiertelak, Kwietniewski, Hansz – Zalewski (Molendowski 72), Murszewski – Gola (Jarząbek 60), Knapik, M. Noga – Błahuta; trener: Łukasz Wicher

Unia: Wiench – Loch, Warchoł, Uram, Pertak – Gaweł (Szota), Kaczor, Grześkowicz, Żehaluk (Gąsiorowski) – Hodera, Czepul (Mioduszewski); trener: Piotr Matkowski

ż. k.:  Zalewski, Kwietniewski, Gajos, Jarząbek

widzów: ok. 300