Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Małe derby dla Ozimka!

• autor: Ozimek, 2012-04-22 07:21

Mimo licznych osłabień Małapanew Ozimek odniosła kolejne okazałe zwycięstwo. Tym razem podopieczni Łukasza Wichra pokonali na własnym stadionie Unię Kolonowskie 4-0. Ozimianie utrzymali więc pozycję wicelidera tabeli, odskakując trzeciej Unii Murów na dwa punkty. Ta bowiem podzieliła się punktami z Rodłem Opole.

Nasz zespół odrobił także trzy punkty do lidera tabeli MKS-u II Kluczbork. Rezerwy drugoligowca niespodziewanie przegrały bowiem na boisku w Mechnicach.

Przed pierwszym gwizdkiem w Ozimku miał miejsce bardzo miły obrazek. Piłkarze Małejpanwi wyszli na murawę w specjalnie przygotowanych koszulkach wspierających Piotra Nogę. Przypomnijmy, że ostoja naszej defensywy doznała przed tygodniem w Dobrodzieniu skomplikowanej i bolesnej kontuzji ręki.

Sobotnie zawody przy ulicy Częstochowskiej w Ozimku od pierwszej minuty przebiegały pod nasze dyktando. Od początku ataki Małejpanwi były składne, aktywny był najlepszy snajper KS-u Krzysztof Błahuta.

I to właśnie wychowanek opolskiej Odry otworzył wynik spotkania. W 20. minucie Błahuta przyjął piłkę na 25-tym metrze, po czym nieatakowany przez nikogo zdecydował się na strzał. Mocne uderzenie napastnika wylądowało pod poprzeczką bramki gości i było 1-0. Było to już piętnaste trafienie Błahuty w sezonie

Kilka minut po tym Robert Murszewski zagrał dobrą piłkę do Kamila Molendowskiego. Ten najpierw, będąc w szesnastce Unii, zgubił obrońcę, a następnie uderzył lewą nogą. Futbolówka minęła jednak bramkę gości.

Trzy minuty przed upływem drugiego kwadransa spotkania z rzutu wolnego strzelał Murszewski. Piłka po niepewnej interwencji bramkarza przyjezdnych odbiła się od poprzeczki, po czym golkiper z Kolonowskiego ją już złapał.

W 41. minucie Małapanew zdobyła drugą bramkę. Przy linii końcowej boiska świetną akcję przeprowadził Błahuta, po czym idealnie wrzucił piłkę do Dawida Goli. Skrzydłowemu „Hutników” nie pozostało nic innego jak umieścić futbolówkę głową w siatce. Była to pierwsza bramka Goli po powrocie do Ozimka.

Na drugą połowę piłkarze Unii wyszli bardzo zdeterminowani, a cel mieli jeden – szybko złapać kontakt. Przez pierwszy kwadrans drugich 45-ciu minut goście stworzyli sobie kilka niezłych ku temu okazji, jednak na drodze stawała im albo nasza obrona, albo pewny jak zawsze Tomasz Staroń.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się na zespole trenerów Asztemborskiego i Kiermaszka najgorzej jak mogły. Na ponad dwadzieścia minut przed końcem spotkania, po najładniejszej akcji w całym spotkaniu, „Hutnicy” zdobyli trzecią bramkę. Akcję, na własnej połowie, rozpoczął Błażej Gajos, który zagrał piłkę do Murszewskiego. Kapitan Małejpanwi „uruchomił” na prawej flance Molendowskiego, a ten najpierw „pociągnął” skrzydłem, a następnie zagrał idealną piłkę do niepilnowanego na piątym metrze Michała Nogi. Ozimski napastnik pewnie, głową, zdobył swoją ósmą bramkę w sezonie.

Do końca meczu sytuacje miały obie strony. Kolejną – ostatnią już – bramkę zdobyli jednak piłkarze gospodarza. W samej końcówce dobrą akcję na prawej stronie przeprowadził Molendowski. Skrzydłowy Małejpanwi posłał następnie piłkę wzdłuż piątego metra, a tę niefortunnie do własnej bramki skierował defensor Unii Adam Dudarewicz.

Warto odnotować powrót na boisko Dawida Jarząbka, który na niecały kwadrans przed końcem meczu zmienił Dawida Gole.

W kolejnym spotkaniu nasza drużyna podejmie, na własnym boisku, zespół Źródła Krośnica. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę, tj. 28. kwietnia, o godzinie 16.00.

Małapanew Ozimek - Unia Kolonowskie 4-0 (2-0)

1-0 Błahuta 20

2-0 Gola 41

3-0 M. Noga 67

4-0 Dudarewicz (s) 89

MaapanewŁ Staroń - Gajos, Kwietniewski, Kielanowski, Hansz - Murszewski (Zalewski 65), Górniaszek  - Molendowski, M. Noga, Gola (Jarzabek 77) - Błahuta (Bejm 76); trener: Łukasz Wicher

Unia: Ćwikliński - Kopyto, Dudarewicz, Bonk, Szymik (Janoszka 74) - Fuhl, Asztemborski, Mańczyk, Polak (Dandyk 46) - Kruk (Bogdoł 67), Spałek; trenerzy: Mariusz Asztemborski i Michał Kiermaszek

ż. k.: brak

widzów: 220

Zapraszamy także stronę Ozimek.info, gdzie dostępna jest GALERIA z meczu. Niebawem także pojawi się materiał wideo przygotowany przez ekipę MałapanewTV.