Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Wygrali derby dla Piotrka...

• autor: Ozimek, 2012-04-13 20:48

Małapanew Ozimek wywiozła komplet punktów z Dobrodzienia. „Hutnicy”, w spotkaniu 21. kolejki opolskiej ligi okręgowej, zasłużenie pokonali miejscowy Start aż 4-0. Niestety zwycięstwo to zostało okupione kontuzją Piotra Nogi.

Mecz rozpoczął się idealnie dla podopiecznych trenera Wichra. W trzeciej minucie gry w polu karnym gospodarzy Błażej Gajos został powalony przez golkipera miejscowych Utratę i sędziujący zawody Marek Zientek słusznie wskazał na jedenasty metr. Do piłki podbiegł Krzysztof Błahuta i spokojnym strzałem przy słupku zupełnie zmylił bramkarza Startu.

W pierwszym kwadransie Utrata miał jeszcze dwie niepewne interwencje, jednak za pierwszym razem do piłki nie był w stanie dobiec Michał Noga, za drugim zaś bramkarz „na raty” wyłapał uderzenie Sławomira Knapika.

W 18. minucie świetną okazję do podwyższenia wyniku miał aktywny przez całe spotkanie Michał Noga, w sytuacji sam na sam uderzył jednak niewiele nad bramką. W kolejnych minutach Małapanew przeważała, lecz jej piłkarzom brakowało pomysłu pod polem karnym przeciwnika.

Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy dramat przeżył nasz czołowy zawodnik Piotr Noga. Po starciu z jednym z zawodników Startu ozimski defensor upadł tak niefortunnie, iż doznał złamania ręki. Spotkanie zostało przerwane na około dwadzieścia minut i potrzebna była interwencja karetki. Piotrkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Po wznowieniu gry jeszcze dobrą okazję miał młodszy z braci Noga. Po dobrym dośrodkowaniu Szymona Reimanna główka Michała minimalnie minęła jednak bramkę Utraty.

Pierwszy kwadrans drugiej odsłony meczu przypominał nieco drugą część pierwszej połowy. „Hutnicy” mieli przewagę, lecz ich akcjom brakowało finalizacji.

Wreszcie, po godzinie gry, naszym piłkarzom udało się zdobyć drugą bramkę. Po rzucie wolnym z ponad czterdziestu metrów golkipera „Stolarzy” zaskoczył Robert Murszewski.

Po tym trafieniu zawodnicy Małejpanwi zagrali na luzie, czego efektem były bardzo ładne akcje, które przyniosły dwie kolejne bramki. Najpierw, na sześć minut przed końcem podstawowego czasu gry, świetnym podaniem do Michała Nogi popisał się Konrad Górniaszek. Noga, z kolei, bardzo ładnie przyjął piłkę po czym, strzałem w długi róg, pokonał Utratę.

Kilkadziesiąt sekund później fantastycznym prostopadłym podaniem Knapika „uruchomił” Reimann. Były zawodnik, m.in. MKS-u Gogolin posłał piłkę do Błahuty, a ten po raz drugi tego popołudnia pokonał bramkarza miejscowych.

Tym samym Małapanew utrzymała pozycję wicelidera. W Krasiejowie wygrała jednak ekipa z Murowa (3-1) i nadal ma tyle samo punktów co nasz zespół.

W następnej kolejce podejmiemy, u siebie, Unię Kolonowskie. Do przybycia na stadion przy ulicy Częstochowskiej i gorącego dopingu serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków piłki nożnej. Początek zawodów o godzinie 16.00.

Start Dobrodzień – Małapanew Ozimek 0-4 (0-1)

0-1 Błahuta (k) 4

0-2 Murszewski 62

0-3 M. Noga 84

0-4 Błahuta 87

Start: Utrata – Badura, Szczygieł, Haberla, J. Stupiński – G.Stupiński (Dudek 71), Obstój (Żyłka 55), Grzesik, Karnydał – Olearczuk (Ledwig 52) – Hejzner; trener: Jacek Łuczyński

Małapanew: Staroń – Hansz, P. Noga (Kwietniewski 40), Wiertelak, Kielanowski – Murszewski  (Górniaszek 65), Reimann (Zalewski 82) -  Gajos (Molendowski 74), Knapik, M. Noga – Błachuta; trener: Łukasz Wicher.

ż. k.: Utrata, Olearczuk – Wiertelak, M. Noga, Gajos

sędzia: Marcin Zientek

widzów: 100 (40 z Ozimka)

Niebawem dostępny będzie także materiał ze spotkania przygotowany przez ekipę MałapanewTV.