Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Derby dla Krasiejowa

• autor: Ozimek, 2012-03-19 18:19

Niestety Małapanew nie okazała wyższości nad rywalem z Krasiejowa w Wielkich Derbach Gminy Ozimek – „Hutnicy” przegrali z „Dinozaurami” 1-2. Wygraliśmy za to na trybunach, za co serdecznie dziękujemy naszym Wspaniałym Kibicom!

Mecz w Krasiejowie nie był wielkim widowiskiem, towarzyszyły mu jednak ogromne emocje – było to 90 minut zaciętej walki, w ciągu których w piłkę dużo więcej grała Małapanew, gospodarze zaś skupiali się głównie na obronie korzystnego wyniku i kontratakach.

Miejscowi wyszli na prowadzenie już w 18. minucie gry. Naszym obrońcom uciekł napastnik Krasiejowa Stachurski, po czym strzelił w okienko bramki bezradnego Tomka Staronia. Po tej bramce Krasiejów skupił się niemal tylko na obronie korzystnego wyniku.

W pierwszej połowie dwie świetne okazje miał Michał Noga, jednak mecz życia w bramce drużyny trenera Podolskiego rozgrywał Ochman.

Druga część zawodów przyniosła bardzo podobny obraz gry jak pierwsza. Gospodarze z minuty na minutę grali coraz bardziej defensywnie, momentami nie przebierając w środkach. Nasi piłkarze nie potrafili jednak pokonać bramkarza rywala.

Na kwadrans przed końcem nareszcie przyszło przełamanie. Po zamieszaniu w szesnastce Krasiejowa do piłki, na piątym metrze, dopadł niepilnowany Grzegorza Kielanowski i mieliśmy remis.

I gdy wydawało się, że mamy przeciwnika „w garści” otrzymaliśmy od Krasiejowian drugi cios. Na kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry, po niesłusznie podyktowanym rzucie wolnym, do ozimskiej bramki trafił Pinkawa.

Jeszcze w końcówce sam na sam z Ochamanem znalazł się Michał Noga. Golkiper gospodarzy ściął „równo z trawą” naszego napastnika, gwizdek arbitra jednak milczał. W ostatnich sekundach, z kolei, piłkę meczową miał rezerwowy tego popołudnia Paweł Bejm, jednak napastnik „Hutników” nieczysto uderzył w piłkę.

Przegraliśmy derby 1-2 i spadliśmy na trzecie miejsce w stawce. Wygrała bowiem druga drużyna z Kluczborka, a zremisował zaś Murów. Na szczęście już w następną sobotę nasi ulubieńcy będą mieli okazję do rehabilitacji. 24. marca gościć będziemy ekipę Rodła Opole.

Jeszcze raz serdecznie pragniemy podziękować naszym kibicom, którzy nie dość, że licznie zjawili się na stadionie w Krasiejowie, to w dodatku wspaniale dopingowali zawodników. Mamy nadzieję, że podobna atmosfera będzie towarzyszyła także kolejnym spotkaniom Małejpanwi.

Niestety podczas meczu doszło także do niemiłego incydentu. Po zdobyciu pierwszej bramki przez zespół Krasiejowa do naszych kibiców podbiegł jeden z napastników gospodarzy – w dodatku pochodzący i mieszkający w Ozimku – po czym pokazał środkowy palec naszym kibicom. Jesteśmy oburzeni zachowaniem piłkarza i mamy nadzieję, że władze KS-u Krasiejów wyciągną konsekwencje z czynu swojego zawodnika.

KS Krasiejów – Małapanew Ozimek 2-1 (1-0)

1-0 Stachurski 18

1-1 Kielanowski 76

2-1 Pinkawa 83

Zapraszamy do odwiedznia kanału MałapanewTV, gdzie można zobaczyć bramki z meczu oraz wywiady i analizę spotkania. Na stronie Ozimka zaś, do wglądu galeria z meczu. A oto, jak dopingowała naszych piłkarzy "Hutnicza Ferajna":