Brak aktywnych ankiet.

Aktualności

Zamiast lekcji dobra gra do przerwył

• autor: Ozimek, 2012-02-06 11:56

Do Bytomia wydawałoby się iż wybieramy się po lekcje dobrego futbolu. Polonia w Śląskiej Lidze Juniorów Starszych jest na 3 miejscu i jako jedyna wygrała z liderem Górnikiem Zabrze. Nasz zespół złożony na ten mecz z roczników 93-97 musiał przeciwstawić się Polonii z rocznika 93...

oraz zawodników, którzy z tego rocznika byli na obozie z pierwszym zespołem Polonii. Jak się okazało nasz zespół bez respektu podszedł do rywala. Po pierwszych 20 minutach Małapanew powinna prowadzić 2-0. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali Jakub Włoch i Krzysiu Soszka. Sytuacje bramkowe były również wypadkową zdecydowanej przewagi Hutników. Poloniści mieli problemy z opanowaniem sytuacji zbierając sporo pretensji od swojego trenera. Około 30 min. sytuacja nieco się wyrównała, a Poloniści zdobyli dwie bramki po rzutach rożnych i błędach w kryciu przez nasz zespół.
Po przerwie na boisku pojawili się nasi juniorzy młodsi i trampkarze naszego klubu natomiast Polonia grała wciąż w najmocniejszym składzie. Swoje zrobił również poranny występ na hali i zmęczenie z każda minutą było coraz wyraźniejsze. Mimo wszystko trzeba oddać iż w tej połowie nie byliśmy w stanie przeciwstawić się Polonistom przede wszystkim z uwagi na różnicę wieku jaka dzieliła oba zespoły. W tej części Polonia swoją przewagę udokumentowała dwoma kolejnymi bramkami w tym czwartą w ostatniej minucie meczu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0-4.
Po spotkaniu nasz zespół zebrał wiele pochwal za swój występ bowiem w pierwszej połowie pomimo tego iż przegrywał na boisku wedle obserwatorów i trenera gospodarzy prezentował się zdecydowanie lepiej od miejscowych. W marcu czeka nas jeszcze jedna potyczka z Polonią tym razem tą z rocznika 94, a więc taka jaką obecna kadra naszego zespołu.

Polonia Bytom - Malapanew Ozimek 4-0 (2-0)

Skład: Weinzettel (30min.Bański-60min.Ciekalski) - Zmuda (70min.R.Włoch), Szutt (80min.Dziwański), Podgórny (60min.Pawłowski), Mi.Grajoszek (65min.Sobota -75min.B.Włoch)- Marzec, Moschner (55min.Ma.Grajoszek-77.min.Matusz) - Katzy, Reimann, J.Włoch (70min.Pudełko) - Soszka (55min.Sząszor)