Raport z przygotowań cz.1

• autor: Ozimek, 2012-01-05 16:37
Zespół seniorów przeszedł wczoraj testy wytrzymałości. W sobotę rano drużynę seniorów czekają testy szybkościowe na fotokomórkach. Z takiego sprzętu nasi piłkarze mogą skorzystać jako jedni z nielicznych na opolszczyźnie
W czwartek w hali OSIR nasi zawodnicy przechodzili popularny BEEP TEST. Beep test jest oceną motorycznych zdolności wytrzymałościowych człowieka. Przez motoryczne zdolności wytrzymałościowe rozumie się osobnicze możliwości przeciwstawienia się zmęczeniu i umiejętności długotrwałego wykonywania określonej pracy. Beep test jest jedną z najpopularniejszych metod mierzenia wytrzymałości zawodnikow używaną m.in. w angielskich klubach piłkarskich. Przyjmuje się iż wedle badań światowy standard dla piłkarza wynosi 13.9 . Podczas czwartkowych testów tą granicę przekroczyło 5 piłkarzy. Najlepiej wypadli 17 letni Jakub Włoch (najlepszy wynik 14.7) oraz Sławomir Knapik, Daniel Katzy, Błażej Gajos, Krzysztof Błahuta. Do tego wyniku zbliżyli się również Mateusz Marzec i Grzegorz Hansz.W sobotę naszych piłkarzy czekają testy szybkości na fotkomorkach. Taki sprzęt jest w posiadaniu naszego trenera więc i pomiary będą bardzo precyzyjne. Zawodników czekają sprinty na 5m, 15m i 30metrach.Dzięki testom trener będzie mógł wybrać grupę, która powinna więcej pracować szybkościowo lub wydolnościowo.

Polska-Słowenia Wrocław EL MS 2010