Podsumowanie okiem Hutników cz.5

• autor: Ozimek, 2011-12-31 14:40

Kończąc rok 2011 przygotowałem dla państwa wywiad z Michałem Nogą. Ten 21 latek po kilku latach ponownie zagrał w barwach pomarańczowo-czarnych i zamierza poprowadzić zespół Małejpanwii do samych sukcesów! Życzę miłej lektury!

K.A. Witaj Michał!

M.N. Witam.

1. Michał po kilku latach znów Jestes na Częstochowskiej jak wspominasz czasy za nim stąd wyjechałeś?

Czasy wspominam dobrze, zresztą mimo tego, że klub nie był w najlepszej formie zawsze panowała tu miła rodzinna atmosfera.

2. Gdzie grałeś przez ten czas i jakie wyniki osiągały Twoje zespoły?

Pierwsza moja przeprowadzka była do 4 ligowego Kotorza z którym udalo zająć sie na półmetku 4miejsce. Później 3 ligowy Tor Dobrzeń gdzie nie zagrałem zbyt dużo z powodu kontuzji, które dość często mnie nękają, 3 liga Ks Krasiejów i 4 ligowy Dobrodzień.

3. Jak to się stało ,ze znów tutaj Jestes?

W sumie największy wpływ na mnie mieli znajomi z którymi grałem tutaj na początku swojej przygody z piłką:) Choć nie ukrywam że najbardziej przekonał mnie do gry w Małejpanwii brat Piotrek.

4. Obok Ciebie na powrót zdecydował się też Twój brat, Murszewski, Kwietniewski i kilku innych zawodników. Jak myślisz co miało na to wpływ?

Myślę, że każdy zawodnik który grał kiedyś w HKS-ie ma do niego wielki sentyment i chce aby wiodło się mu jak najlepiej. W tym celu sami chcą się przyczynić do tego aby o Małejpanwii znowu było głośno jeśli nie dzięki nam, to dzięki młodszym pokoleniom. Do tego jak mówiłem wcześniej większość zawodników się zna i jeden drugiego namawiał do tego aby znowu razem zagrać.

5. Wg Ciebie 34 pkt w 15 spotkaniach to wynik dobry, bardzo dobry czy mogło być lepiej?

No jak na to że mieliśmy grać o klasę niżej to wynik jest bardzo dobry.

6. Co złożyło się więc na taki wynik?

Zgranie drużyny i walka do końca mimo wszystko.

7. Czy uważasz, że w naszym klubie potrzebne są jakieś zmiany?

No na pewno kilka zmian by się przydało, ale to już nie zalezy ode mnie. Patrząc kilka lat w tył śmiało mozna powiedzieć że w Ozimku nastały lepsze czasy

8.  Michał czy uważasz iż klub powinien być oparty na wychowankach? Czy czujesz sentyment do klubu, w którym się wychowałeś?

Jeśli wychowankowie są w stanie sobie poradzić na boisku to oczywiście że tak. Ale wg mnie zawsze musi być ktoś z zewnątrz żeby wnieść w klub jakąś 'świeżość'. Tak jak mówiłem wcześniej sentyment jest i zawsze będzie.

9. Ozimek nie jest największym miasteczkiem na Opolszczyznie (niespełna 10 tys) trudno jednak nie poruszyć tematu iż wielu fantastycznych zawodników stąd się wywodzi, jak myślisz co ma na to wpływ? Przecież są o wiele większe od nas ośrodki jak Opole, Brzeg, Strzelce, Kedzierzyn, Strzelce, Olesno, Nysa, Prudnik, Głubczyce i inne… W ostatnich latach w ekstraklasie zadebiutowali Sobota, Olkowski. W Polonii Bytom był Konik, Berbelicki w Odrze, Orłowicz w Odrze, Górniku i MKS-ie Kluczbork czy też Tomek Wróblewski w Mariosie. Przed kolejnymi jest szansa w ME Polonii Warszawa jest Grzesik, a w Górniku Kaczmarek.

No jak to co? Przecież Ozimek to kuźnia telentów;)

10. Jak wiadomo przed sezonem celem był awans do ligi okręgowej dzięki temu, że gramy szczebel wyżej i wytworzyła się przed nami zupełnie niespodziewanie szansa awansu do IV ligi uważasz ,ze jesteśmy wstanie o niego powalczyć?

Tak jesteśmy w stanie i damy z siebie wszystko żeby grać tam gdzie jest nasze miejsce.

11. Czy ta runda była dla Ciebie udana? Z jednej strony byłes trapiony kontuzjami z drugiej w 9 meczach zdobyłeś 5 bramek?

Nie jestem zadowolony między innymi z powodu tych kontuzji, ale wiem że mnie stać na więcej.

12. Co jest Twoim sportowym marzeniem?

Zagrać w koszulce z orzełkiem na sercu, Chyba każdy o tym marzy.

13. Który mecz z obecnej rundy uważasz za najlepszy i dlaczego, a który za najsłabszy - uzasadnij.

Najlepsza była 2 połowa w meczu z Krośnicą. Dlaczego? hm przeciwnik nie potrafił wyjść z wlasnej połowy a my strzeliliśmy 5 bramek. Najsłabsza była 1 połowa z Krośnicą, mimo tego że graliśmy lepiej straciliśmy aż 3 bramki.

14. Skoro była mowa o wychowankach to czy uważasz ,ze w naszym zespole kogos jeszcze brakuje kto mógłby przyjść do nas i być realnym wzmocnieniem? Oczywiście zachowując odpowiednie proporcje bo Paweł Olkowski, Waldek Sobota czy Adam Orłowicz to zupełnie inna półka

Oczywiście, że są ale to już zależy od trenera kto wzmocni zespół. Jest kilku zawodników ktorzy śmiało mogliby powrócić na częstochowską.

15. W tych 9 meczach zagrałeś na różnych pozycjach. Gdzie najlepiej na boisku czuje się Michał Noga?

Gdy jestem na boisku na każdej pozycji czuje sie dobrze i daje z siebie wszystko.

16. Co jest największym atutem obecnego zespołu, w którym występujesz?

Mamy bardzo młodą kadre to jest wielki atut. Ale nie ma nic bez atmosfery w klubie a ta jest wyśmienita.

17. Jak oceniasz atmosferę panującą w zespole?

Bardzo dobrze.

18. Plany sportowe Michała Nogi na przyszłość?

Awans do 4 ligi, a dalej zobaczymy co los przyniesie.

19. Chciałbyś coś dodać od siebie?

Chciałbym podziękować wszystkim tym którzy dopingowali nas na meczach.

20. Dziękuje za wywiad

Dziękuje, pozdrawiam