Podsumowanie okiem Hutników cz.4

• autor: Ozimek, 2011-12-26 22:00

Święta pomału dobiegają końca więc i dla nas czas lenistwa się kończy. Specjalnie dla czytelników przygotowalismy wywiad z Błażejem Gajosem 19 letnim skrzydłowym Małejpanwii. Zapraszam do lektury.

K.A. Czesc Błażej!

K.A. Błażej w zespole seniorów Małejpanwi występujesz już 1,5 roku jak oceniasz spędzony czas w naszym klubie.

B.G. Witam serdecznie. Myślę, że jest to dobry okres w mojej karierze. Przyszedłem do klubu w momencie, w którym zaczęły się zmiany na lepsze co teraz możemy zobaczyć, więc, tak jak mówiłem, jestem zadowolony z grania w HKS.

K.A. Jak do nas trafiłeś i gdzie wcześniej grałeś?

Namówił mnie Michał Grajoszek. Powiedział, że jest dobra ekipa i, że coś fajnego się buduje w Ozimku. Wcześniej grałem w Rodle, Odrze i Oderce Opole, a przed przyjściem do Ozimka trenowałem z czwarto ligowym Piastem Strzelce Op

K.A. W poprzedniej rundzie byłeś jeszcze juniorem jak oceniasz z perspektywy przeskok z piłki juniorskiej do seniorskiej. Wiemy ,że II liga juniorów to nie był za wysoki poziom jednak w Oderce miałeś szansę gry w I lidze.

Owszem, miałem okazję kilka razy zagrać w I lidze;) Różnica nie jest za duża. I liga jest odpowiednikiem naszej Okręgówki, więc poziom jest porównywalny

K.A. Wg Ciebie 34 pkt w 15 spotkaniach to wynik dobry, bardzo dobry czy mogło być lepiej?

Nikt po pierwszych meczach nie spodziewał się takiego wyniku po naszej młodej ekipie. Jednak myślę, że jest to dobry wynik. Ale jakby nie patrzeć  mogło być ich kilka więcej.

K.A. Co złożyło się więc na taki wynik?

Przede wszystkim atmosfera panująca w drużynie i  umiejętności jakie posiadają wszyscy nasi zawodnicy Co złożyło się więc na taki wynik?

K.A. Czy uważasz, że w naszym klubie potrzebne są jakieś zmiany?

Dobrze jest jak jest, raczej nie trzeba nic zmieniać;)

K.A. Błażej wiemy, że pochodzisz  z Opola jednak podobno wybranka Twojego serca pochodzi z Ozimka czy ten fakt sprawia ,że w sercu jest też HKS czy raczej nie przywiązujesz uwagi do tego w jakim klubie występujesz?

Raczej nie jestem typem zawodnika, który co  rundę zmienia klub. Ale z pewnością to, że moja wybranka pochodzi z Ozimka miało wpływ na to, że zdecydowałem się reprezentować właśnie HKS.

K.A. Jak wiadomo przed sezonem celem był awans do ligi okręgowej dzięki temu, że gramy szczebel wyżej i wytworzyła się przed nami zupełnie niespodziewanie szansa awansu do IV ligi uważasz ,ze jesteśmy wstanie o niego powalczyć?

B.G. Nigdy nie jest tak dobrze, by nie mogło być jeszcze lepiej. A jakby skuteczność po bramką przeciwnika była odrobinę lepsza, to mógłbym mieć kilka trafień więcej. Jednak powodów do narzekań nie mam.

K.A. Co jest Twoim sportowym marzeniem?

B.G. Cały czas się rozwijać i wybić jak najwyżej.

K.A. Który mecz z obecnej rundy uważasz za najlepszy i dlaczego, a który za najsłabszy - uzasadnij.

B.G. Dwa mecze szczególnie zapadły mi w pamięci. Pierwszym był ten z Krośnicą, gdzie dokonaliśmy niemalże niemożliwego. Wyglądało to trochę jak finał LM z 2005 roku między Milanem a Liverpoolem. 3:0 do przerwy, natomiast po przerwie… Czyli z piekła do niebaJ Drugim jest tez z Proślicami gdzie zagraliśmy najlepszą drugą połowę. Najsłabszy chyba z Mechnicami. Ale nie ma się już co obracać za siebie.

K.A. Jak wiemy jesteś jeszcze młodzieżowcem. Konkurencja w zespole  wśród młodzieżowców jest olbrzymia czy uważasz ,ze z korzyscią dla zespołu?

B.G. Konkurencja jest zawsze potrzebna w drużynie. Dzięki temu w pewnym sensie też buduje się pozytywna atmosfera.

K.A. Śledząc ustawienie zespołu najczęściej grałeś jako prawy pomocnik, ale trener ustawiał Cię też jako bocznego obrońcę. Na jakiej pozycji lubisz najbardziej występować?

B.G. W zasadzie już kilku trenerów ustawiało mnie na boku obrony. Lubię i tę i tę pozycję, więc nie robi mi to większej różnicy jeśli regularnie gram.

K.A. Co jest największym atutem obecnego zespołu, w którym występujesz?

B.G. Młodość i siła chłopaków z jednego miasta, którzy są wychowankami tego klubu. I do tego skromny wkład chłopaków z Opola.

K.A. Jak oceniasz atmosferę panującą w zespole?

B.G. Atmosfera jest bardzo dobra. Lubimy sobie pożartować ale tylko jak jest czas na to. Jak jest czas ciężkiej pracy, to się przykładamy i pracujemy.

K.A. Chciałbyś coś dodać od siebie?

B.G. Chciałbym życzyć wszystkim wesołych świąt i szampańskiej zabawy w sylwestra. Ale nie za dużo, bo już w poniedziałek się widzimy na treningu. A poza tym aby ta runda była jeszcze lepsza w naszym wykonaniu.

K.A. Dziękuje za wywiad

B.G. Dziękuję również za wywiad.

Polska-Serbia Kufstein towarzyski