Podsumowanie okiem Hutników cz.1

• autor: Ozimek, 2011-12-05 16:24

Za nami runda jesienna sezonu 2011/2012 więc przyszedł czas podsumowań. W okresie zimowym z uwagi na brak rozgrywek ligowych zaprezentujemy liczne wywiady z naszymi zawodnikami. Wszystkim życzę ciekawej lektury. Pozdrawiam Kewin.

Czesc Robert!

K.A. Na początku zapytam o to jak ponownie znalazłeś się w klubie Małapanew. Jak wiadomo Jesteś wychowankiem tego klubu jednak w 2006 postanowiłeś wyjechać do SMS-u Łódz.

R.M. Przed rozpoczęciem tego sezonu zadzwonił do mnie trener zespołu seniorów Łukasz Wicher. Przedstawił mi plany, które miał wobec drużyny i wizje jak miałoby to wszystko wyglądać, spodobało mi się to. Nie ukrywam, że duże znaczenie miał też powrót wielu chłopaków z Ozimka, których znam już pare lat i z którymi grałem w Małejpanwi już wcześniej, choć są też chłopaki z poza ozimka, których znam i grałem z nimi w innych klubach i dlatego jestem tu znowu z czego bardzo się ciesze.

K.A. Jak trafiłeś do Szkoly Mistrzostwa Sportowego czyli popularnego SMS-u Łódź?

R.M. Jak trafiłem do SMS Łódź? Po zakończeniu nauki w gimnazjum chciałem przenieść się gdzieś do szkoły sportowej, dostałem się do SMS-u i tam spędziłem cały okres liceum co miło wspominam.

K.A. Jak po latach oceniasz obecny klub z tym, z którego wyjeżdżałeś do Łodzi? Chodzi nam głównie o poziom sportowy jak i organizacyjny.

R.M. Wszystko oceniam oczywiście na plus. Będąc w Łodzi interesowałem się co dzieje się w Małejpanwi i wiem, że było nieciekawie ,ale uważam, że od kąd w klubie jest nowy zarząd wszystko idzie w dobrym kierunku. Oby tak dalej

K.A. Wg Ciebie 34 pkt w 15 spotkaniach to wynik dobry, bardzo dobry czy mogło być lepiej?

R.M. Uważam, że wynik mógł by być lepszy ale trzeba się cieszyć z tego co mamy.

K.A. Co złożyło się więc na taki wynik?

R.M. Według mnie powodem mogło być to zamieszanie na początku sezonu z tym, w której lidze będziemy występować (oczywiście nie żebym był zły, że gramy w okręgówce) bo gdy zobaczymy kiedy straciliśmy najwięcej punktów od razu widać, że były to początek rundy

K.A. Co powinno zostać poprawione jeśli chodzi o nasz klub?

R.M. Jeśli chodzi Ci o klub to uważam, że cały czas trzeba pracować nad organizacją i poprawą wizerunku klubu w gminie. A jeśli chodzi o drużynę to swoją pracę na treningach poświęcamy wlasnie by wyeleminowac te gorsze momenty w naszej grze.

K.A. Czy te lata, które spędziłeś poza Ozimkiem  wspominasz miło czy jednak są momenty do których nie chcesz wracac ?

R.M. Tak jak powiedziałem wcześniej SMS Łódź wspominam bardzo dobrze, tam poznałem dobrych trenerów  i wielu naprawdę fajnych kumpli, z którymi utrzymuje kontakty do dziś.Jeśli chodzi o SILESIUS Kotórz Mały,z tego klubu też mam miłe wspomnienia chyba najbardziej dlatego, że zagrałem tam w IV lidze najlepszy sezon w swojej przygodzie z piłką i z tego byłem bardzo zadowolony. O Krasiejowie ciężko coś powiedzieć, drużyna nie była zła ale reszta już słabo wyglądała, na pewno cieszy to, że miałem okazje cała rundę grać regularnie w III lidze. No i Swornica Czarnowąsy ale do tego to raczej nie chce wracać..

K.A. Jak wiadomo przed sezonem celem był awans do ligi okręgowej dzięki temu, że gramy szczebel wyżej i wytworzyła się przed nami zupełnie niespodziewanie szansa awansu do IV ligi uważasz ,ze jesteśmy wstanie o niego powalczyć?

R.M. Uważam,że w drużynie są sami zawodnicy, którzy oprócz dużych ambicji mają spore umiejętności i myślę że jest to do zrobienia

K.A. Który mecz z obecnej rundy uważasz za najlepszy i dlaczego, a który za najsłabszy - uzasadnij.

R.M. Najgorsza na pewno była I połowa w Krośnicy i o tym trzeba jak najszybciej zapomnieć, chociaż w drugiej połowie pokazaliśmy charakter. Za nasz najlepszy mecz uważam mecz z MKS II tam od początku postawiliśmy swoje warunki i uważam, że to był nasz bardzo dobry mecz.

K.A. Jak wiemy jesteś jeszcze młodzieżowcem. Czy zamierzasz po raz kolejny wyruszyć po boiskach Opolszczyzny bądź dalej czy chcesz kontynuować grę w klubie , w którym się wychowałeś?

R.M. Chcę zagrać w IV lidze z Małąpanwią i na ten temat to tyle.

K.A. Jak wiemy jesteś również trenerem grupy młodzieżowej, młodzików starszych. Jak oceniasz młodych zawodników, ich zapał i postępy?

R.M. Postępy są duże i to cieszy mnie bardzo jako trenera, a z zapałem to różnie jak to u takich chłopaków, raz większy, raz mniejszy.

K.A. Chciałbyś coś dodać od siebie?

R.M. Cieszy mnie to, że w klubie zaczyna się dobrze dziać. A fajną sprawą jest to, że grupa kibiców coraz częściej jest z nami na każdym meczu i warto o to dbać.

K.A. Dziękuje za wywiad

Polska-Gruzja Lubin towarzyski